Este un forum pentru toti cei creativi sau cei care vor sa citeasca ceva. Daca ai talent nu ezita sa il arati !

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Mier Aug 11, 2010 3:59 pm
Noutati
Avem skin si banner nou.
Ultimele subiecte
» Ce asculti acum?
Mier Iul 20, 2011 2:52 am Scris de Devil's puppet

» Regulile forumului
Sam Iun 18, 2011 6:07 pm Scris de Iris28

» Genuri preferate
Dum Mai 08, 2011 2:01 am Scris de B!!bb

» Cantati la vreun instrument sau ati vrea sa cantati?
Dum Mai 08, 2011 1:55 am Scris de B!!bb

» Genuri preferate
Dum Mai 08, 2011 1:51 am Scris de B!!bb

» Muzica din Romania
Dum Mai 08, 2011 1:48 am Scris de B!!bb

» Manele - Pro/Contra
Dum Mai 08, 2011 1:44 am Scris de B!!bb

» If dreams would matter
Lun Feb 21, 2011 12:06 am Scris de S=)

Parteneri
Image and video hosting by TinyPic
Photobucket
Huddy_Lisa
Photobucket

VINTAGE WORLD

Distribuiţi | 

Frunză +18

In jos 
AutorMesaj
Pallmy
Reader
Reader

Data de inscriere : 11/09/2010

MesajSubiect: Frunză +18   Vin Sept 24, 2010 3:53 am

Titlul nu are de'aface cu ficul. L-am pus doar pentru ca nu imi venea altceva in minte. Si ideea cu +18 mi-a dat-o Dizzie. Deci puneti vina pe ea :o3.

Personaje :
Greg Kerwin
http://illiweb.com/fa/pbucket.gif&mediafilter=images (stiu ca nu i se vede fata , dar nu am gasit alta poza care sa-mi placa mai mult )

Matt Bell:
http://img687.imageshack.us/img687/6171/5b621d484e570feef9da3b7.jpg

Love Cash :
http://img820.imageshack.us/img820/9084/katiemelual468x480.jpg

Chapter 1

Visele. Ce ne-am face de n-am avea vise deloc? Fara nimic infricoasator in minte in timp ce dormim? Sa nu vezi lucruri fictionale si sa nu te trezesti spunand "ce tare a fost"!?
Eu una nu as putea numi viata , cea fara vise .
Ador sa visez , pentru ca , sti tu, fiecare vis ma pune pe ganduri . Si bine face , pentru ca astfel imi dezvolt imaginatia , si devin mult mai interesata sa stiu ce se va intampla in urmatoarea noapte in care voi visa , sau poate in care nu voi visa . Pentru ca eu , visez mereu un lucru care se deruleaza conform unor intamplari din viata proprie . Si mereu visez un alt episod din "Viata pe care nu as putea-o atinge niciodata".

- Lăv!striga nebunu' de prietenu-mio trantind usa de perete. Ma trezesc din pat in graba , crezand ca iar mi-a ars paru' . Am avut un vis in care imi ardeam paru cu o soseta care era defapt un fier de calcat (in realitate) si de atunci , mereu cred ca imi arde paru' cand dragu' de Matt intra in camera mea trantind usa cu putere , parca ar fi al lui.
Ma uit al el si ma incrunt. Dau din cap incat paru sa-mi ocoleasca ochii , dar nu razbesc.
- Tu nu sti sa bati?il intreb cu o voce ragusita.
Dupa o noapte intreaga stand intre fumatori , iti dai seama ca nu puteam avea vocea clara , nu?
Se aseza langa mine pe pat si imi dadu el parul din ochi.
- Ai spus sa fiu aici devreme, cand incepem?
Matt era cel mai simpatic om din cati exista. Il adoram. Imi era cel mai bun prieten , si cel mai bun model. Eh , nu ma refer la un model de urmat , cu siguranta nu.
Vezi tu, unii oameni citesc ziarul si merg in fiecare zi la lucru unde primul lucru pe care il fac este sa bea o cafea.
Matt isi incepe dimineata facand pe modelul viu in timp ce eu il pictez .Mereu.Asa se desfasoara o dimineata obisnuita intre noi.Matt pe langa faptul ca era simpatic era corpolent , amuzant si un om cu care ai vrea sa fi mereu . Singurul lui defect era faptul ca era gay!Dar eu tot il iubeam si inca il iubesc.

- Ma duc sa-mi iau acuarelele, ii spun fugind in baie defapt , spalandu-ma pe fata.

*
- Nu te mai misca!ii ziceam calm , punand pensula groasa in apa si luand una mai subtire.
- Nu stiu de ce iti ia atat de mult sa termini. Stau aici de o ora si 23 de minute!striga el aratand spre ceasul vechi de pe perete.
Eu murmur ceva si ma uit neplacut la tablou. Nu era inca gata . Arata bine, dar stiam ca pot sa il fac si mai bine, asa ca am strambat din nas.
- Aloo!Eu stau aici dezbracat la 20 de grade si tu inca nu termini?ma stresa Matt.
- Imediat...
- Uite-l pe Greg, zise el repede.
- Unde , unde? fug eu la fereastra. Ma uit peste tot , dar nu vad nimic. Apoi observ ca Matt rade . Greg nu era nicaieri , iar el rade. Oh , cateaodata imi vine sa-l spanzur!
- Matt Bell , poreclit si Balls in urma incidentului Maura! Sti bine ca nu-mi place cand faci glume care il implica pe Greg!
- Tu erai cea care nu terminai cu pictura . Realizezi ca eu stau gol aici si inghet? Trebuia sa rad si eu un pic .Si din cauza incidentului aluia am devenit eu gay, spunea sarcastic.
- Dar nu despre mine cu privire la Greg:-L!Oricum am terminat , am zis eu punand ultima "pata" pe plansa fara a mai comenta .
Matt a venit sa vada tabloul luandu-si un prosop si asezandu-l in jurul taliei .
- Mi-ai facut degetul cel mic de la picior prea rotund, constata el.
- Asta pentru ca il ai rotund!zic razand.
Matt se supara si merse in baie sa se imbrace.

Sus In jos
Rose
Admin
Admin

Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 19
Localizare : Paradise City

MesajSubiect: Re: Frunză +18   Vin Sept 24, 2010 7:44 pm

Nu dati vina pe mine ! Ea mi-a dat ideea, apoi eu i-am dat-o ei ! Ma rog, cam complicat de explicat...Smile)
Saracu, dezbracat la 20 de grade =))
Pai, imi place cum scrii, da' nu stiu ce sa mai zic...deci, next. Very Happy

Sus In jos
http://fanfictionworld.forumz.ro
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict

Data de inscriere : 29/05/2010

MesajSubiect: Re: Frunză +18   Vin Sept 24, 2010 8:47 pm

Maaa, cum il lasa pe saracul gay cu ochi albastri dezbracat ? Tz tz tz, urat din partea ei .
dar de ce GAY si aaia il picteaza dezbracat? Ma intriga ! si de aceea pun fetisoara mea intrigata si enervata pe care Dizzie m-a invatat sa o pun, deci VINA EI : T_T.
Noo, pai , scrii asa de fain ! =[ Si eu vreau next !
si cand eu vreau next, tu pui next, nuuu ? :o3
Sus In jos
S=)
Writer
Writer

Data de inscriere : 30/05/2010

MesajSubiect: Re: Frunză +18   Vin Sept 24, 2010 10:00 pm

Haa. Pai nu stiu ce sa zic :-?
Imi place ideea :o3 Scrii genial,da' sigur ti'am mai zis asta!<3
Saracu'. Dezbracat la 20 de grade?! X_X
Eu vrea next,daa? :o3
Sus In jos
Rose
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Frunză +18   Vin Sept 24, 2010 10:13 pm

De ce toata lumea da vina pe mine ? :-<

Sus In jos
S=)
Writer
Writer

MesajSubiect: Re: Frunză +18   Vin Sept 24, 2010 10:15 pm

Eu nu dua vina pe tine. Eu te apar.
NU VA MAI LUATI DE DIZZIE! asa e bine?! ;; )
Sus In jos
Pallmy
Reader
Reader

MesajSubiect: Re: Frunză +18   Sam Sept 25, 2010 12:37 am

Era dezbracat pentru ca era prietenul cel mai bun al lui Love , mai ales ca facea asta gratis =]].
Si Love , intr-un fel sau altul profita de saracul baiat.
Si erau 20 de grade in casa , ca nah era criza pe'acolo =]] si plus ca lui Matt ii placea prea mult caldura :-?? si nu era prea obisnuit cu temperatura casei lui Cash.

Pun nextu' dupa ce ma intorc in Alba. Aici imi merge prea greu forumu' :]
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin

Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 90
Localizare : Behind You ッ

MesajSubiect: Re: Frunză +18   Dum Sept 26, 2010 2:59 am

Incep zicand ca mi se pare inutil faptul de a pune "+18" la un FF scris de o persoana care nu are 18 ani. Sau poate ai ? Oricum, voi da vina pe colega mea Dizzie.
Love nu e cumva Katie Melua ? Ador fata acelei fiinte.
Venind la fic, cum sa fie dezbracat la 20 de grade ? Eu la 30 deja imi iau cojocul pe mine ( glumind ).
Ai scris frumos, dar nu stiu ce sa zic vazut ca e prima parte.
Next ?

And all I can taste is this moment, and all I can breathe is your life.
And sooner or later it's over, I just don't want to miss you tonight.
(Goo Goo Dolls - Iris)
Sus In jos
Rose
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Frunză +18   Dum Sept 26, 2010 10:50 pm

Deci, cum ziceam, e la moda sa dai vina pe mine.
Oricum, tu grabeste-te si pune next.

Sus In jos
Pallmy
Reader
Reader

MesajSubiect: Re: Frunză +18   Lun Sept 27, 2010 3:48 am

@ iris Regulamentul spune clar "- Daca scrieti un fic + 18, specificati in titlu. " Asta am facut si eu :]

Si nextul :

- Si cum a fost?ma intreba mama , spaland vasele si plangand la o melodie din radio.
Radioul nu mergea perfect , dar ei ii facea placere sa-l asculte chiar si asa cum era el- mic , prafuit si cu bazaituri de insuportat.
- Ha?intrebam eu , neluandu-mi ochii de la revista care cica era interzisa pentru mine - ordin de la Matt. Dar sti? Cu cat nu ai voie la ceva , cu atat vrei sa afli ce este defapt acel lucru , si in cazul meu , muream de curiozitate sa aflu ce se afla in revista aia . Nici macar coperta nu am putut-o vedea. Matt o tinea in mana prea strans.
Mama nu era prea entuziasmata de fel , mereu era trista si chinuita si mereu trebuia sa o ajut la cate ceva , dar chiar pentru asta am chemat-o pe bunica sa locuiasca imrepuna cu noi in casa , ca eu sa pot sa-mi fac de cap iar ea sa aive grija de fiica-sa.
- Cum a fost ieri la interviu?
- A.. pai au spus ca ma pot apuca de facut cat mai multe picturi, zic eu dezinteresata , desi era vorba despre ceva important.
Asta eram eu defapt. Ma bucur pentru nimicuri si nu le dau atentie lucrurilor cu adevarat importante.
-Matt , da-mi revista aia!i-am zis deja exasperata.
- Nu.
Mama ofta , iar eu am iesit pe balcon. Bucataria era la parter -unde ne aflam acum- si trebuia sa mergi pe niste trepte in cerc ca sa ajungi la primul etaj si sa mai parcurgi tot atat de multe trepte ca sa ajungi la etajul al doilea. Acolo cotesti la stanga , mergi inainte si apoi o iei spre dreapta si tot inaite , dupa care deschizi ultima usa din stanga si ajungi pe balcon. Lui Matt ii era foarte greu sa se obisnuiasca cu casoaia mea ,dar acum o stie poate chiar mai bine decat mine, desi cateodata imi doresc sa nu o cunoasca deloc.
Cerul era inchis la culoare. Furia zeilor urma sa se revarse.Norii cenusii inundau cerul cu frumusetea lor maiestuasa iar picaturi usoare imi cadeau in palme.Ce frumos e sa privesti spre nicaieri, sa visezi , sa-ti doresti sa fi departe, acolo unde nimeni nu a fost. Sau macar in Tempe/Arizona .
- Iar te gandesti la canta-prostu' ala? ii aud vocea ragusita al lui Matt din partea cealta a balconului. Inca tinea revista in mana.
Am inchis ochii obosita.
- Da. Si nu il mai numi asa, nu ti-a gresit cu nimic.
- Ba da . O face pe prietena mea cea mai buna trista . Si uita-te la mine cand vorbesti.
"Bla bla.."ma gandeam eu cascand.
- Uita-te!
Mi-am intors ochii peste cap. Il auzeam cum maraia , si m-am uitat peste umar la el.
-Asa, acum fii atenta. Daca tipul ala nu moare pan' peste o saptamana , il ucid eu. Nu am de gand sa te vad mereu cu ochii aia pentru un canta-prost!
Canta-prost era numele perfect pentru Greg - zice Matt. Nu stiam de ce l-a numit asa , sau daca el a venit cu ideea geniala de a-i spune astfel . M-am trezit intro zi in care nu-i mai spunea Greg si din ziua aia , relatia dintre noi s-a racit.
Eu si Matt ne-am indepartat.
Sus In jos
S=)
Writer
Writer

MesajSubiect: Re: Frunză +18   Lun Sept 27, 2010 7:11 pm

Imi place mult cum descrii!<3
Mi'a placut nextul. Nu prea stiu ce sa zic... Nu ma pricep la comentarii :">

Imi pare rau ca relatia dintre ei doi s'a 'racit'.
Vreau next! :o3
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict

Data de inscriere : 29/05/2010

MesajSubiect: Re: Frunză +18   Lun Sept 27, 2010 8:48 pm

Aaaaa, ce ce ceee e cu Greg ala? :> Hai ca stiu ca Love se pune cu Greg! 8->.
Matt asta e cam ciudatel. =] imi place ca e GAAAY ! =))
Si mie imi place cum descrii, you're awesome ! :o3
si vreau neeext !
Sus In jos
Rose
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Frunză +18   Lun Sept 27, 2010 9:12 pm

Imi place cum descrii, cred ca ti-am mai zis.
Deci vreau sa stiu ce o sa se intample cu Love si Greg :>.
Nu prea stiu ce sa mai zic...mi-a placut next-ul asta.
Uhm...next ?

Sus In jos
Pallmy
Reader
Reader

MesajSubiect: Re: Frunză +18   Lun Sept 27, 2010 9:58 pm

:". Cred ca scriu dupa ce termin cu temele , citesc , manac , ies la plimbare si o las si pe roomate la pc :o3 , ori maine :]]

>:d<

Edit :
Scuze ca am scris atat de mult Neutral , da da , sunt insuportabila :-<
Sper ca nu urmeaza sa ma omorati pentru rautatea mea :o3

- De ce nu incetezi sa te mai framanti atat pentru unu' pe care nici nu-l cunosti?
Am incercat sa sterg din minte ultimele cuvinte pe care Matt cu atata rautate le-a spus. Incercam din rasputeri dar imi rasunau din nou si din nou.Nu-l cunosti! NU-L CUNOSTI!
Mi-am dat seama ca are perfecta dreptate si am oftat cumplit.Nu-l cunosteam si nici nu cred ca aveam sa-l cunosc vreodata.
Cerul a devenit mai infricosator ca niciodata. Norii negrii parca erau un singur sir infinit de o culoare neagra, una inchisa fara pete de orice alta culoare. Picaturile s-au prefacut in gheata , si noi am fost nevoiti sa ne "adapostim" in casa. Ma uitam pe fereastra la minunatul concert facut de ploaia de gheata. De fiecare data cand tuna , mama tinea patura mai strans , la fel si Matt , care era o fetita speriata.
Fulgerele apareau la intervale mici , iar lumina stralucitoare evocata de acestea , apareau ca niste artificii care se revarseau pe intreg pamantul. Sau asa credeam eu , desi stiam ca gresesc. Am mai dat o singura privire inainte sa ma duc jos in pivinta si sa-mi incep o noua opera.
Pivnita era locul meu preferat. Pe langa faptul ca peretii erau facuti dintr-o piatra rosiatica ca apusul soarelui - sau poate si mai frumoasa - era cel mai spatios loc din toata casa. Aici aveam cel putin 400 de picturi din fiecare an timp de vreo 6 ani.
Stiu , nici macar anul nu tine 400 de zile , dar mie mereu mi-a placut sa pictez , si fiind o placere , o faceam de mai multe ori pe zi. Pictura ma ajuta sa sterg din memorie tot ce vroiam. Ma facea sa ma simt vesela,la fel ca atunci cand ii dai unui copil o acadea iar acesta iti zambeste larg ,atat de inocent ...
Linistea din camera o zdrobea doar muzica mea haotica, sau cateodata vocea lui Matt.
Nimeni inafara de el nu avea curajul sa intre in pivnita.
Mama cu bunica credeau ca sunt demoni pe-aici. Adica , asa le-am facut eu sa creada.
Cand ai un loc numai al tau , cand nimeni nu intra in el , cand faci ce vrei acolo , te simti mai bine ca niciodata. Dar , desigur , Matt facea exceptie. El facea excpetie la toate .Si la fel ca intotdeauna , veni dupa mine.
- Ce pictezi azi?ma intreba el , trantind usa cu putere - ceva tipic lui.
- Ma gandeam la un peisaj in care domina ploaia , gheata si fulgerele.
Matt a zambit scurt , stiam la ce se gandea."Mereu face ce vede. Mereu!" Am ras in sinea mea si am inceput sa pun culoarea pe plansa.
- Am cumparat bilete.
- Unde? il intreb concentrata asupra picturii . Aveam doar 3 ore la dispozitie pan' sa fac dus si sa ma duc la culcare.
Vezi tu , viata unui artist dese ori e plictisitoare . Se scoala dimineata cand vrea el , mananca ,picteaza , o ora cel mult face altceva , dupa care pan' spre seara picteaza , face schite , deseneaza apoi merge la culcare. Si viata mea era la fel.
Ma plictiseam zi de zi , cateodata chiar si cand pictam , desi pictura e viata mea . Viata in sine era pictura. Ma stramb la gandurile care numai unui om fara creier i-ar veni in minte.
- La concert.
Imi opresc brusc mana cu care tineam pensula. Ma uti la el.
- Ce concert?
Speram cu tot inadinsul sa spuna ceva prostesc.
- Cel din 30 octombrie , Eyes set to kill in Mississippi.
Am inceput sa rad. Stiam ca glumeste . Pur si simplu stiam. Era fel lui de a ma induce in eroare , sa ma faca sa-l cred si apoi sa se amuze pe faptul ca l-am crezut.
- Ce gluma buna , zic eu intorcandu-ma la plansa.
- Vorbesc serios!
- Da , ca in toate celelalte dati!ironia se afisa fara sa vreau , fara ca eu macar sa ma gandesc sa o folosesc.
El se ridica de pe podea si veni in spatele meu , luandu-mi pensula din mana.
- What the...
Mi-a dat parul la o parte si si-a pus capul pe umarul meu. Am tremurat. Nu a mai facut asta de cand Greg a primit numele de CANTA-PROST! Imi facea placere sa-l am langa mine , si acum mi-am dat seama ce dor imi era sa-si arate iubirea fata de mine.
I-am zambit si m-am intors astfel incat sa-l sarut pe obraz,chiar asa cum o faceam cand aveam doar 5 ani.
- Te iubesc , prostule! il iau in brate mazgalindu-l si pe el cu vopsea.
Eram atat de fericita . A trecut mult timp de cand nu am mai facut asta , nici eu si nici el. Acum stiu de ce am ramas prieteni , si nu orice prieteni ci cei mai buni.
Prietenia se cladeste din timp , iar eu am avut destul timp incat sa aflu ce fel de persoana e .
- Si eu , dar nu am mintit in legatura cu concertul.
M-am desprins de el ca printr-un cutremur .
- Ce zici?il intrebam infricosata.
- Zic ca tu il placi pe Can...Greg , si trebuie sa-l vezi si sa afli daca sentimentul e reciproc.
Eu crapam . Asta era mereu cu "Da-l dracu' , treci peste. Iti gasesti altu care e aproape si nu e vedeta. Meriti cei mai bun , nu un canta-prost." si altele din astea. Un fior mi s-a furisat pe sira spinarii.M-am scuturat ca iesita din apa , incercand astfel sa scap din stransoarea numita "Concert cu Greg in el"!
- NU MA DUC!strig intorcandu-mi spatele lui Matt.
Acesta a ramas perplex la ciudata mea atitudine.

Sus In jos
S=)
Writer
Writer

MesajSubiect: Re: Frunză +18   Mar Sept 28, 2010 7:05 pm

Mi'a placut nextul. Daca e lung,e mai bun,deci..! =))
Descrii genial!<3

' ...de o culoare neagra, una inchisa fara pete de orice alta culoare.'
aici ai repetat 'culoare' . scuze ca'ti zic :">

Eu zic ca o sa se duca la ESTK! >: )
Si vreau next. :o3
Sus In jos
Pallmy
Reader
Reader

MesajSubiect: Re: Frunză +18   Mier Sept 29, 2010 12:08 am

da , stiu :-j dar nu stiam ce dracu' sa mai scriu :-??
Sus In jos
Rose
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Frunză +18   Mier Sept 29, 2010 12:12 am

E frumos ficul. Very Happy
Ai descris frumos, cred ca ti-am mai zis.
Devine interesant. ;Wink Nu stiu ce sa mai zic.
Next ?

Sus In jos
Pallmy
Reader
Reader

MesajSubiect: Re: Frunză +18   Lun Oct 04, 2010 3:51 pm

Deci ,vad ca nu am pus regurile :o3.
1 Vreau sinceritate.
2 Spuneti-mi mereu ce nu v-a placut!
3 Respectati primele reguli!

nextul :
Chapter 2.

- CE AI PATIT?striga la mine ca disperat.
Imi ridic o spranceana parca intreband de ce striga la mine cand nu are nici un drept sa o faca. Si el la randul lui s-a calmat , vazand ca nu ajunge nicaieri. Si-a luat o mutrita de fetita inocenta si m-a intrebat calm:
- De ce nu vrei sa mergi la concert?
- Nu am spus ca nu vreau sa ma duc. Am spus clar ca NU MA DUC! incercam sa fiu si eu calma , la fel ca el , dar era prea greu.
Si-a intorc ochii peste cap , dupa care a iesit ca turbat din subsol , plecand habar-n-am-unde.
Eu mi-am terminat pictura , dupa care ,lenesa, mi-am facut si celelate treburi , iar in final am adormit.
Acum era timpul pentru taramul celalt. Taramul in care nimic nu e real . Taramul unde doar eu pot ajunge.Un taram al viselor, minunat, cu lucruri ireale , cu oameni inexistenti , o lume total paralela cu cea in care traiesc defapt.

Ochii obositi nu au timp nici incat sa clipeasca , sa revina la realitate , sa vada in ceata intai apoi sa vada clar... Nu au destul timp , nu atunci cand cerul si-a varsat "dragostea" deasupra tuturor fiintelor (daca se pot numi asa). Cerul , care in realitate este fara culoare ,doar il vedem noi albastru...aici este de o culoare rosie pala,cu punctulete verzui spre albastru. Chiar daca nu ma crezi , acest cer sub care traiam eu si celelate creaturi , era unul diabolic , unul rau , unul de care nu ai cum sa fugi NICIODATA!
Cerul era dusmanul meu din fiecare noapte in care dormeam , in care visam.
In acest moment , eu fug pe un drum infinit catre nicaieri. Fug de propria-mi fiinta , de propria creatie. Asta pentru ca CERUL INSUSI , era in mintea mea , creata deci de mine.
Ma imiedic regulat , cad regulat , ma ridic regulat , dar niciodata nu ma opresc. Mereu fugeam , in tot curpinsul visului fugeam. Poate pare un cosmar pentru unii , dar pentru mine era o alinare . Lumea acesta ma ajuta mereu sa pot trece de urmatoarea zi , ma ajuta sa nu renunt...
Oamnii spun ca visele tin 3 minute. Dar chiar daca ar fi adevarat , visul meu tine ani, multi ani. Sau e doar in mintea mea?

Descid ochii incet , frecandui sa le fie mai usor , dupa care imi bag castile in urechi.

*

Matt nu s-a mai prezentat la mine deloc ,timp de o luna , una care a trecut normal sau asa incercam eu sa o fac sa para. Desi stiam ca fara Matt , viata mea era goala. Am incercat sa-l sun , dar acesta , ignorandu-ma , inchise.
Nu ne-am mai certat astfel de ani buni. Nici nu cred ca a fost o cearta. A fost doar o simpla discutie, din vina mea ...CA INTOTDEAUNA!
Nu am de gand sa te fac sa intelegi ce este acum in sufletul meu , pentru ca stiu ca nu vei putea vreodata sa intelegi. Fiecare om e diferit si chiar daca celalalt spune "te inteleg" asta nu iti garanteaza ca asa si este. Doar tu poti simtii cat suferi nu si celalt. Pentru ca cand tu plangi el nu o face, prin urmare , nu simte ceea ce simti tu. Nu-i pasa . Vrea doar sa nu te mai auda plangand sau chestii. Ca el/ea sa poata sa-si desfasoare chestiile in liniste , fara sa te auda pe tine sau sa se gandeasca la tine. Nu vrea sa te aive pe constiinta sau sa se simta rau ca nu a mers langa tine sa te aline.
WHATEVER.

*

- Maaaaaaaaaaaaaaaaaatt! Tampite! striga cand intru pe usa.
Matt nu avea "un loc al sau" adica un camin. Isi petrecuse mai mult de 8 ani la mine si acum ca insfarsit l-am gasit , m-am mirat la uriasul apartament ce-l avea.
-Mattttttt!strigam ca nebuna.IMI PARE RAUUUU! am zbierat de imi venea sa mor.
De ce nu raspundea? De ce imi facea mie asta? De ce?
Suspin ..prea multe intrebari puse asa fara rost. Ma dau batuta . Dar cand sa inchid usa dupa mine , Matt murmura un "ce vrei?" slab.
Ma intorc ca un fulger si ii cer scuze , apoi il rog sa se intoarca .
- Nici nu stiu de ce am stat atat de mult la tine , zice mandru ,singur ma simt atat de bine.
Ce spune? Ii e mai bine fara mine ? Lacrimile au daramat zagazul fragil pe care-l ridicasem in calea lor.
- Il voi vedea pe Greg , ii spun intr-un final , dar nu atat de repede. Nu vreau sa ma duc la concert, ii spun calm stergandu-mi lacrimile cu un servetel aramiu.
Matt se stramba si se uita urat la mine .
- Bine! ma duc la concert!

Sus In jos
Pallmy
Reader
Reader

MesajSubiect: Re: Frunză +18   Joi Oct 07, 2010 7:51 pm

Rog un admin sa-mi mute ficul la arhiva
Multumesc anticipat ^Smile^
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Frunză +18