Este un forum pentru toti cei creativi sau cei care vor sa citeasca ceva. Daca ai talent nu ezita sa il arati !

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Mier Aug 11, 2010 3:59 pm
Noutati
Avem skin si banner nou.
Ultimele subiecte
» Ce asculti acum?
Mier Iul 20, 2011 2:52 am Scris de Devil's puppet

» Regulile forumului
Sam Iun 18, 2011 6:07 pm Scris de Iris28

» Genuri preferate
Dum Mai 08, 2011 2:01 am Scris de B!!bb

» Cantati la vreun instrument sau ati vrea sa cantati?
Dum Mai 08, 2011 1:55 am Scris de B!!bb

» Genuri preferate
Dum Mai 08, 2011 1:51 am Scris de B!!bb

» Muzica din Romania
Dum Mai 08, 2011 1:48 am Scris de B!!bb

» Manele - Pro/Contra
Dum Mai 08, 2011 1:44 am Scris de B!!bb

» If dreams would matter
Lun Feb 21, 2011 12:06 am Scris de S=)

Parteneri
Image and video hosting by TinyPic
Photobucket
Huddy_Lisa
Photobucket

VINTAGE WORLD

Distribuiţi | 

Love hurts , but sometimes it's a good hurt.

In jos 
AutorMesaj
Puppet
Moderator
Moderator

Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 23
Localizare : Leipzig

MesajSubiect: Love hurts , but sometimes it's a good hurt.   Sam Mai 08, 2010 4:12 pm

M-am gandit sa postez si eu un fic pe aici. E la inceput , deci nu promit nimic . ^^

De fiecare data cand imi aduceam aminte de el aceiasi melodie imi suna in cap la nesfarsit . De cand l-am cunoscut am stiut sa o sa ajung sa fiu dependent de el si de tot ceea ce inseamna el. Am incercat sa scap de tot ceea ce simt , am incercat sa-i ascund totul doar pentru a-l tine aproape de mine si asta .. asta pentru ca stiam ca atunci cand va afla nu voi mai putea sa ma bucur de nici macar o secunda impreuna cu el , cu drogul meu de zi cu zi.

- Ma numesc Dorian , am 24 de ani si am terminat anul trecut facultatea de journalism. Inainte sa intrebati , nu , nu am primit nici un post , niciunde , din acelas motiv din care dumneavoastra nu o sa-mi dati slujba: Sunt prea tanar si prea neexperimentat . Am inteles , multumesc , toate bune.
Mi-am terminat discursul si am plecat , dar cand sa pun mana pe clanta rece din metal am fost chemat inapoi de vocea viitorului meu sef. Primisem slujba si pe un termen destul de lung.
Dupa ce am dat mana cu barbatul inalt , cu ochi de copil si chelie aparuta prematur , am iesit din cladirea mare in fuga cu directia “el”.
Am fugit prin tot orasul incercand sa nu daram prea multa lume pana cand am ajuns in fata casei mici in care locuia si am batut la usa de lemn cojit .

Writer
Writer

Data de inscriere : 08/05/2010
Varsta : 21
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Love hurts , but sometimes it's a good hurt.   Sam Mai 08, 2010 5:27 pm

E interesanta povestea,imi place. Smile
Sus In jos
Rose
Admin
Admin

Varsta : 20
Localizare : Paradise City

MesajSubiect: Re: Love hurts , but sometimes it's a good hurt.   Sam Mai 08, 2010 6:04 pm

Super. Pana acum e interesant.
asta pentru ca stiam ca atunci cand va afla nu voi mai putea sa ma bucur de nici macar o secunda impreuna cu el , cu drogul meu de zi cu zi.
Ador partea asta pur si simplu Mad.
Next Smile

Sus In jos
http://fanfictionworld.forumz.ro
Bulbucele Crazy
Admin
Admin

Varsta : 24
Localizare : eh....salivatul langa Rob...shhhhit e un secret!

MesajSubiect: Re: Love hurts , but sometimes it's a good hurt.   Sam Mai 08, 2010 9:44 pm

deci imi place :X dar ma intriga rau Smile) e un "el" in prop si ma bulverseaza Smile)
hai cu nextu!
Kisses

"Gandhi said that whatever you do in life will be insignificant. But it's very important that you do it. I tend to agree with the first part. "
Sus In jos
maimutica rea
Writer
Writer

Data de inscriere : 06/05/2010
Localizare : In your Heart-Shaped Box

MesajSubiect: Re: Love hurts , but sometimes it's a good hurt.   Sam Mai 08, 2010 10:06 pm

Frumos inceput, foarte bine scris...
Se pare ca poveste de dragoste nu va fi un banala avand in vedere ca exista un "el"Smile
Imi place cum scri...Very Happy
Sus In jos
Puppet
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Love hurts , but sometimes it's a good hurt.   Dum Mai 09, 2010 2:09 am

Multumesc , o sa pun nextul mai tarziu putin pentru ca acum nu prea pot scrie Smile

Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Love hurts , but sometimes it's a good hurt.   Sam Mai 29, 2010 1:16 am

Dupa cateva secunde in fata usii apare o fata intre 19-20 de ani , inalta , cu parul de un negru intens si ochii albastri imensi. Aceasta imi zambeste nedumerita si ma intreaba pe cine caut si cum ma numesc.
-Sunt Dorian , il caut pe Alexandru . E acasa , nu? intreb in timp ce zambetul imens imi pierea de pe fata.
-Da , e acasa , dar inca nu a iesit de la dus. Ai vrea sa intrii sa il astepti sau ..? ma intreaba ea in timp ce isi misca mana peste abdomenul acoperit doar de un tricou subtire de culoare bej.
In acel moment mi-am amintit cine e defapt prietenul meu , ce vroia si ce nu vroia de la mine. In minte au inceput sa mi se deruleze scene din trecut , asemanatoare cu aceasta , in care bucuria imi era spulberata de realitatea amara. Nu i-am raspuns , ci m-am intors si am plecat cu pasi mari si cu ochii inundati de lacrimi.
Ajuns acasa nu am putut face nimic altceva decat sa ma trantesc in patul mare cu asternuturi pufoase si sa astept un semn de la cineva , sau mai bine zis de la el , desi eram sigur ca nu o sa se deranjeze sa sune.
Am lasat televizorul deschis pe canalul de stiri si incet , incet totul s-a cufundat in ceata . Am adormit.

*

- Poti sa ma lamuresti si pe mine odata pentru totdeauna ce ai de gand sa faci cu viata ta? il intreb eu incercand sa-mi stapanesc mania si dezamagirea din glas.
Barbatul suberb din fata mea nu zicea nimic , doar zambea precaut in timp ce ma privea intens in ochi , stiind ca orice ar face tot am sa-l iert si am sa ma intorc la el.

Admin
Admin

Varsta : 20
Localizare : Paradise City

MesajSubiect: Re: Love hurts , but sometimes it's a good hurt.   Sam Mai 29, 2010 3:05 am

Sunt curioasa ce ii raspunde.
Imi place cum ai descris si chiar imi place ficul. Next <3

Sus In jos
http://fanfictionworld.forumz.ro
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict

Data de inscriere : 29/05/2010

MesajSubiect: Re: Love hurts , but sometimes it's a good hurt.   Mar Iun 01, 2010 11:07 pm

Hum, sunt doi barbati ? Wink)
imi place chestia asta ca te scoate din monotonie.
nu stiu de ce imi aminteste de Dorian Gray si de lord Henry din Wilde.
pare interesant si abia astept sa citesc continuarea Smile
Sus In jos
S=)
Writer
Writer

Data de inscriere : 30/05/2010

MesajSubiect: Re: Love hurts , but sometimes it's a good hurt.   Mier Iun 02, 2010 11:22 pm

Oke.Fic nou de la tine:>
Imi place mult ideea.Mintea mea cretina incepe sa miste niste rotite,da' nu stie daca si le misca bine.
Oricum,e foarte interesant si vreau continuarea : )
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Love hurts , but sometimes it's a good hurt.   

Sus In jos

Love hurts , but sometimes it's a good hurt.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Dimineti cu aroma de cafea
» Song Il Gook (송일국)
» Jang ok Jung live in love . În numele iubirii (2013)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan Fiction World :: Arhiva :: Arhiva fan fic-
Mergi direct la: