Este un forum pentru toti cei creativi sau cei care vor sa citeasca ceva. Daca ai talent nu ezita sa il arati !

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Mier Aug 11, 2010 3:59 pm
Noutati
Avem skin si banner nou.
Ultimele subiecte
» Ce asculti acum?
Mier Iul 20, 2011 2:52 am Scris de Devil's puppet

» Regulile forumului
Sam Iun 18, 2011 6:07 pm Scris de Iris28

» Genuri preferate
Dum Mai 08, 2011 2:01 am Scris de B!!bb

» Cantati la vreun instrument sau ati vrea sa cantati?
Dum Mai 08, 2011 1:55 am Scris de B!!bb

» Genuri preferate
Dum Mai 08, 2011 1:51 am Scris de B!!bb

» Muzica din Romania
Dum Mai 08, 2011 1:48 am Scris de B!!bb

» Manele - Pro/Contra
Dum Mai 08, 2011 1:44 am Scris de B!!bb

» If dreams would matter
Lun Feb 21, 2011 12:06 am Scris de S=)

Parteneri
Image and video hosting by TinyPic
Photobucket
Huddy_Lisa
Photobucket

VINTAGE WORLD

Distribuiţi | 

Photograph

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Iris28
Admin
Admin

Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 90
Localizare : Behind You ッ

MesajSubiect: Re: Photograph   Mar Iul 27, 2010 1:13 am

Smara, mersi de comul chilometric. Asa, in acest capitol nu se intampla prea multe, dar va promit ca in urmatorul se vor intampla multe. Adica nu multe, dar ceva interesant. Ma rooog.

Capitolul 14

- Facem asa, eu ma duc la tot blocul si dupa ma intorc, intre timp faceti voi rost de buletin. - zise postasul iesind pe usa.
- Oook, ma duc eu... - am zis.
- Ba nu, ma duc eu. - a zis Duff. - Hai impreuna !
- Nu, ca daca vine intre timp, cineva trebuie sa il tina ocupat.
- Ok, nu vei fi tu acea persoana !
- De ce ?
- N-ai vazut cum se uita la tine ? - ma intreba luandu-ma in brate.
- Nu stiam ca esti asa gelos ! Ok, ma duc eu. Pa, ne vedem dupa.
L-am sarutat si am iesit. Nu era nici macar un bosorog pe scara blocului, foarte ciudat. Poate murisera toti deo data. Doamne fereste. Nu ca mi-ar fi parut rau, dar imi era frica sa nu ma bantuie. Mi-am dat seama ca trebuia sa ma grabesc asa ca am inceput sa alerg. Din fericire nici un caine nu se lua dupa mine, doar lumea se uita ciudat. Doamne, de parca nu mai vazusera o persoana care alerga in viata lor. Ma rugam la Dumnezeu sa nu pun picioru intr-un cacat de caine. Toata lumea zice ca aduce noroc, mie personal mi-a adus numai ghinion, de cand ma stiu !
Intr-un sfarsit am ajuns si la blocul lui Steven, care trebuie neaparat sa stea la etajul patru. Am urcat scarile cu greu. Cand am ajuns in fata usii mai aveam putin si muream acolo. Am sunat. De data asta raspunse mai repede.
- Gata, te-ai intors ? - ma intreba.
- Da, am uitat ceva.
- Lisaaa, ti-a cazut un buletin din geanta. Doamne, ce babeta oribila ! - zise Slash care se uita in buletin cu Axl. - E cumva un gadget de la un film Horror ?
- Asta imi trebuia ! - am urlat luand buletinul din mainele lui Slash.
L-am controlat bine, daca se indoise putin puteam sa spun Adio vietei. Nu poti sa stii nicio data de ce e capabila o baba. I-am salutat si am iesit.
Am inceput iar sa alerg ca apucata si spre fericirea mea, de data asta se luase si un caine dupa mine. Da' un caine care latra violent. Era sa mor acolo de frica. Cand am ajuns in fata blocului am inceput sa ii multumesc lui Dumnezeu ca inca mai sunt in viata, apoi am urcat scarile si am intrat in casa. Postasul era deja acolo. Adica eu ma grabesc atata ca sa ajung inaintea lui si el ma intrece ? Nu se poate asa ceva !
- Uite ! - am zis aruncand buletinul pe canapea si asezandu-ma pe fotoliu.
Mai aveam oleaca si nu mai respiram. Postasul a facut cateva calcule si cateva controale si a scos banii.
- Ok, pa. - zise dezchizand usa.
- Pa. - am zis eu si Duff in cor.
Ma rog, Duff mai bagase si un " Sper sa nu te mai vad nicio data ", dar asta dupa ce iesi.
- Dar nu ti-a facut nimic ! - i-am zis.
- Conteaza ? - intreba. - Oricum, iar te-au fugarit cainii ?
- Da ! Si de data asta era unu' fioros ! Si se mai uitau si toti urat la mine !

- Stiam eu ca pana la urma te pui cu el. - zise Michelle.
Era seara, eram amandoua acasa cu o ciocolata calda in mana.
- Puteam sa jur. Puteam sa pun pariu. Puteam sa...
- Ok, am inteles. - am zis.
Am inceput amandoua sa radem ca tutele. Am dat drumul la televizor si am localizat pe desene animate, era pasiunea noastra. Totusi era un desen pe care nu il mai vazusem.
- Asta e nou ! Poate e un film ! - comenta Michelle.
La un moment dat un caine incepu sa alerge o fata.
- Uite-ma pe mine ! - am zis fericita de faptul ca ma aflu la televizor.
La un moment dat sunara la usa. Michelle se ridica riscand sa verse ciocolata calda pe ea. Se uita pe vizor.
- Pregateste-te pentru cosmaruri. - imi sopti.
Da, venise doamna Smith, mai mult ca sigur ! Si iata ca intra in toata frumusetea ei ascunsa. Foarte ascunsa. Extrem de ascunsa. Infiorator de ascunsa. Bine bine, gata.
- Sper ca a venit pensia. - a zis uitandu-se prin prejur si localizand banii.
Ii lua in mana si incepu sa ii numere. Cum face sa vada asa de bine la varsta ei nu stiam.
- Bine ca nu ati furat nimic, ii voi renumara acasa, nu se stie nicio data. - zise si iesi pe usa.
Noi nu avusesem timp nici pentru a zice " Buna seara ".
- Baba urata si proasta. - zise Michelle.
Am inceput sa rad. Am continuat sa ne uitam la desene. Erau momente in care una incepea si rada si cealalta se uita la ea ciudat si dupa invers. Realizasem ca era un film, dar inca nu stiu cum se numea.
- Eu ma culc, sunt obosita. - am zis ridicandu-ma si ducand cana la bucatarie.
- Dar e abea zece ! - comenta Michelle.
- Da' nu tu ai fugit de caini !

Scuzati greselile.

And all I can taste is this moment, and all I can breathe is your life.
And sooner or later it's over, I just don't want to miss you tonight.
(Goo Goo Dolls - Iris)
Sus In jos
Rose
Admin
Admin

Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 19
Localizare : Paradise City

MesajSubiect: Re: Photograph   Mar Iul 27, 2010 1:19 am

Aduc cu noi, oare de ce ? Smile)
Ok. Mi-a placut. Faza cu " risca sa verse ciocolata calda pe ea " mi-a adus aminte de aventuri cu " cola-coca ".
baga next.

Sus In jos
http://fanfictionworld.forumz.ro
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict

Data de inscriere : 29/05/2010

MesajSubiect: Re: Photograph   Mar Iul 27, 2010 1:36 am

In sfarsit nu trebuie sa imi mai consum energia din degete pentru commuri de jumatate de pagina, pentru ca "sunt la zi" ! Hahaha.
Vaai, pot sa ma iau de o mana cu Lisa. Smile) Si pe mine m-au alergat niste caini azi cand veneam de la pregatire. Smile) Cainii astia vagabonzi sunt diabolici, jur ! Ca babetele, de altfel. Rr. ce proasta e doamna Smith aia <_< Mi-a placut aia cu gadgetul de la horror. =))
Vreau si eu next .
Sus In jos
S=)
Writer
Writer

Data de inscriere : 30/05/2010

MesajSubiect: Re: Photograph   Mar Iul 27, 2010 1:50 am

De ceeee sunt eu ultima? Neutral :-<

Mi'a placut faza cu tanti Smith.Babele astea sunt penale. o_O
Si aia cu Slash si Axl cand au gasit buletinul! =))

next? :o3
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Mier Iul 28, 2010 12:33 am

Hey ! Vine Nextul mult asteptat.

Capitolul 15

Driiin Driiin.
Care suna la usa la ora asta ? Si dormeam asa de bineee. M-am uitat la ceas, 1:57.
Driiin.
Vin. Doamne. Riscam si sa cad pe scari in timp ce ma indreptam spre usa. Cine mai era si nebunu' care suna la usa la ora asta ? Am deschis usa fara nici macar sa ma maui uit pe vizor, si iata cine era nebunul... Duff McKagan in persoana.
- Duff, ce cauti aici ? - l-am intrebat lasandu-l sa intre. - Si mai si puti a alcool !
- Eram cu Slash, care a plecat cu Stella si nu reuseam sa ma mai car pana la mine. - imi raspunse. - Vin-o incoa.
M-a luat in brate si a inceput sa ma sarute.
- Duff, termina. - i-am zis luandu-l de mana si ducandu-ma sus cu el. - Incearca sa nu te impiedici pe scari, Michelle inca doarme.
Printr-o minune nu se impiedica, chiar daca nici mult nu mai avea. Am intrat in camera si l-am pus sa se aseze pe pat.
- Bun, deci. Sa caut ceva de dormit. Ooof, de ce te-a facut maicata de 2 metri ?
- Hey, nu te lua de mama !
- Nu ma iau de ea, ma iau de tine. Mmm... stiu ! - am exclamat ridicand degetul. - Lasase taicamiu niste pantaloni de training. Si el e inalt, ma rog, nu ca tine dar ii erau lungi.
Am cotrobait prin dulap in cautarea pantalonilor. I-am gasit intr-un sfarsit.
- Buuun, avea Michelle un tricou XXL...
- Lasa, dorm fara.
- Da dupaia ti-e frig !
- Te am pe tine, n-are cum sa imi fie frig.
- Bineee. Acu' du-te si fa-ti un dus, si incearca sa nu cazi, si nu incepe sa canti ! - am zis aruncadu-i pantalonii.
- Sa stii ca eu am voce. - imi spuse iesind din camera.
- Modestule.
Nu stiam ca sa fii iubita unui rockstar inseamna sa il primesti la tine la 2 noaptea si prin urmare, sa iti intrerupi somnul. Oricum, imi sarise si somn si tot. Ma uitam la tavan zambind. Apoi mi-am mutat ochii pe ceas, 2:10. Ce repede mai trecea timpul. Incepusem sa ma ingrijorez vazut ca nu se mai intorcea, daca murise ? Da, ca el o fi prost ca mine sa riste sa moara la dus. Dar era beat, deci era o mica posibilitate.
Intr-un sfarsit isi facu aparitia pe usa. Pantalonii ii stateau perfect. Orice ii statea perfect. Se aseza langa mine si ma pupa pe cap.
- Mersi.
- Nu-i nimic, oricum mi-a sarit si somn si tot. - i-am zis. - Nu mai pari beat.
- Stiu, dupa ce fac dus imi trece tot.
- O sa tin minte. - am zis sarutandu-l.
- Lisa, da mie mi-e foame.
- Ooof, eu inteleg sa faci dus si toate alea, da' prea mult vrei ! Sandwich ??
A dat din cap ca da, asa ca ne-am dus in bucatarie incercand sa nu o trezim pe Michelle, chiar daca ma apuca rasu direct cand treceam prin fata camerei ei. Duff imi puse o mana pe gura. Am intrat in bucatarie, si am scos painea.
- Deeci, salam si cascaval, ca altceva n-am, daca nu iti place imi pare rau pentru tine.
- Imi place, imi place.
- Ok, da' asteapta sa imi fac si eu unu.
I-am pus amadoi pe aceiasi farfurie vazut ca imi era lene sa scot alta. Am urcat scarile incercand sa nu incep sa rad. Cum a pus picioru in camera am inceput sa rad ca o apucata.
- Imi explici si mie de ce razi ? - ma intreba Duff trantindu-se pe pat.
- Nu stiu ! -am zis urcandu-ma si eu in pat. - Da-te mai incolo, eu tre' sa stau la perete ca daca nu cad din pat !
- Ooof, da sandwichu' ala si taci.
- Vezi sa nu faci firimituri !
Duff ofta, era amuzant sa il enervezi. Am mancat in liniste. Cate-o data ne uitam unul la altul si incepeam sa radem.
- Ai ceva de baut ? - intreba Duff dupa ce am terminat amandoi de mancat.
- Apa, e langa pat.
Duff lua bidonul cu apa.
- Nici macar o Coca Cola n-ai ? Apaa ?
- Duff, iti face bine apa ! Sa vad, ce putem facee ? - am zis ridicandu-ma din pat si incepand sa ma plimb prin camera.
Duff se uita la mine cum incercam sa gasesc ceva de facut. La un moment dat m-am asezat la birou si am inceput sa ma gandesc, nu mi-am dat seama ca Duff aparuse in spatele meu. Se uita curios pe birou. Lua in mana niste foi.
- Asta e noua ta carte ? - intreba.
- Da, o parte.
- Pot sa citesc ?
- Nu.
- Haaai, te roog.
- Nuu !
- Te gadil !
- Nu ai face asta !
- Crezi ?
Incepu sa ma gadile, normal. De ce credeam ca ma pot pune cu el ? Am fugit pe pat dar ma urmari.
- Ok ok, stoop ! Gata. - am zis luandu-l de maini si dandu-mi seama ca eram sub el.
- Ok, ok.
- O sa o... stai, nu-i corect, tu esti mai greu. - am zis intorcandu-l, acum eram eu pe el. - O sa o citesti cand va iesi.
- Of, reao.
- Eu nu sunt rea.. hey, esti un fan Sid Vicious ? - l-am intrebat vazand ca purta un lant cu un lacat la gat.
- Da. - a zis mangaindu-mi parul.
Am stat cateva minute in liniste.
- Duff ?
- Mm ?
- Ma iubesti ?
- Cred ca da.
- Cum adica crezi ? - l-am intrebat dandu-ma jos de pe el si intorcandu-ma cu spatele, eram un geniu la facut pe ofticata.
- Haai, Lisaa. - a zis imbratisunda-ma pe la spate.
I-am luat mana si i-am strans-o.
- Au. Asta durut.
Am zambit, apoi iar am stat cateva minute in liniste. Sincer mi se facuse somn.
- Lisa ?
- Mm ?
- Tu ma iubesti ?
M-am intors cu fata la el.
- Cred ca da.
- Vezi ? Si tu crezi !
- Stingi lumina ? Ba nu, stai. Uita-te la mine.
Se uita la mine. M-am uitat la ochii lui, verzi. Perfect, adoram ochii verzi.
- Iti ador ochii. - am zis. - Acum poti sa stingi.
Duff se lungi si stinse lumina, apoi ma stranse in brate. L-am sarutat si am adormit.

Scuzati greselile.

(Goo Goo Dolls - Iris)
Sus In jos
Rose
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Mier Iul 28, 2010 12:50 am

Si eu am ochii verzi-albastrii si nu mi-ai zis niciodata ca imi adori ochii:)).
Trebuia sa-i cerem de mancare...
Duff aduce asa...CU MINE ! =))
Deci, primomit ca si eu pun next de 3 metri.
NEXT !

Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict

MesajSubiect: Re: Photograph   Joi Iul 29, 2010 12:32 am

O urasc pe Lisa, mhahahaa ! >Smile Duff e sexy numai gandindu-te la el ! Neutral asta mi-l ia pe Duff, Mandy de la Cata mi-l ia pe Axl, Michelle pe Steven, Stella pe Slash, Rebecca pe Izzy. WONDERFUUUUULLLL ! ce fac ? raman cu putreziciunea de Ashba? Neutral Rrr.
Vaaaai, ce dragut cu faza cu iubita de rockstar. 8->
I looove it .
Next . <3
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Vin Iul 30, 2010 1:00 am

Vine Nextul, nu e prea lung.

Capitolul 16

Prima imagine pe care am vazut-o cand m-am trezit a fost tavanul. Primul sunet pe care l-am auzit a fost o pasarica de afara. Apoi am realizat ca aveam o mana de-a lui Duff pe burta. Am intors capul si l-am vazut. Inca dormea. Era asa de dragut cand dormea. Saracul era dezvelit, cred si eu, doar ma gaseam si eu in pat. Daca nu dormeam fara ceva care sa ma acopere muream, chiar daca erau 40 de grade. L-am invelit si l-am sarutat usor, incercand sa nu il trezesc. M-am ridicat din pat luand farfuria de pe jos si m-am dus in bucatarie. Acolo Michelle manca cereale.
- Ce faci Michelle ? - am intrebat-o.
- De cand aduci tu baieti acasa fara sa stiu eu ?
- Ooof, a venit el la doua noaptea beat aici asa ca l-am lasat sa ramana, si tu cum faci sa stii ?
- Paai, azi dimineata am intrat in baie si m-am impiedicat de niste pantaloni care cazusera din cuieras, i-am luat si m-am uitat atent la ei, mi-am scarpinat barbia si am realizat ca ai tai nu puteau sa fie, asa ca curioasa si nervoasa in acelasi timp am intrat in camera ta si v-am vazut pe voi imbratisati care dormeati linistiti si am gandit " oooh, ce dragalaaasi " asa ca v-am lasat in pace.
- Wow, ce aventura. Cat e ceasu ?
- 10.30, vrei ? - m-a intrebat dandu-mi cerealele ei.
- Normal !
Am inceput sa mananc in timp ce Michelle nu stiu ce facea in sufragerie, dar trantea multe sertare si eram cam furioasa.
- Neata oameni buni ! - urla Duff coborand scarile.
- Neata, 50 de dolari vazut ca ai dormit aici ! - zise Michelle intinzand mana.
- Da eu is sarac !
- Ma doare in cotul meu pretios !
- Lasa-l in pace, Michelle ! - am urlat din bucatarie. - Poate scrie o melodie urata despre tine.
- Imi ajunge My Michelle !
- Da aia nu e pentru tine.
- Stiu, da cu aia ma streseaza tot timpu.
Duff veni in bucatarie si ma saruta, apoi imi fura cerealele. Saracele cereale, le mancase toata casa in acea dimineata.
- Stiti ce facem acum, nu ? - intreba Michelle.
- Nu, ce facem ? - am intrebat.
- Ne uitam la exorcist ! - raspunse aceasta fericita.
In acel moment eu si Duff am format un cor, doar ca eu ziceam " Nuuu " si el zicea " Daaa ".
- McKagan treci incoa si ajuta-ma sa caut caseta. - zise Michelle uitandu-se sub canapea.
Duff se ridica si se duse in cautarea casetei. Terminase si cerealele. Ce zi perfecta, dar totusi stiam ceva, in acea zi as fi murit ! Eu care ma uitam la " Exorcit " ? Nu nu, a se numi lucru imposibil. Nici macar pop-corn nu aveam ! Mai sunara si la usa, speram sa nu fie doamna Smith. Am dat drumul la usa : Steven cu pop-corn si coca cola.
- Nu degeaba ti se spune Popcorn ! - i-am zis lasandu-l sa intre.
- Ok, daca nu mor aici de frica va omor ! - zise Steven aruncand tot ce avea la el pe canapea.
- GASIT ! - urla Duff incepand sa sara ca un copilas.
Michelle lua caseta in timp ce eu imi umpleam gura cu popcorn.
- Aaah, imi e frica dejaa !
- Mai tuto mai, inca tre sa aleg play !
- Da nu poti sa alegi exit ? - am intrebat-o.
- Lisa, taci ! - zise Duff asezandu-se langa mine, apoi Michelle se aseza intre mine si Steven si apasa " Play ".
Eu eram deja cu ochii inchisi.
- Inca nu se intampla nimic urat. - imi sopti Duff.
Am deschis ochii, da, nu se intampla nimic urat. Erau doar niste arabi. Dupa ceva timp, timp in care eu ma uitam doar cand nu se intampla nimic inspaimantator, am facut printr-o magie sa ma uit direct cand facea copchila aia ca nu stiu ce.
- Nuooo, ce misto a facut ! - zicea Michelle fericita.
Eu urlam. Imi terminasem popcornii asa ca ii furasem pe cei a lui Duff.
- Da de ce copchila s-a pisat pe ala ? - intrebasem dupa ceva timp.
- Pentru ca il are pe dracu in ea Lisa !- zise Michelle.
Cum facea Doamne sa nu ii fie frica de acel film ? Pana si Duff si Steven erau speriati, ma rog, nu ca mine, normal.
Cand in sfarsit se termina am inceput sa ii multumesc lui Dumnezeu. Apoi l-am implorat pe Duff sa stea departe de diavol.
- Da de mine te doare in cot, nu ? - intreba Michelle.
- Nuuu, nici in tine nu trebuie sa intre !
- Las ca vezi tu !
- Eu zic sa facem o petrecere diseara ! Asa uita si Lisa de film si petrecem si noi.
- Daaa ! Facem petrecere la mine ! - zise Duff fercit. - Petrecem faptul ca Lisa s-a uitat la Exorcist !
- Ok ! - zise Michelle.
Eu imi pierdusem cuvintele, inca eram shockata de la film.

Scuzati greselile.

(Goo Goo Dolls - Iris)
Sus In jos
Rose
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Vin Iul 30, 2010 1:06 am

Michelle aduce cu mine " - DA' CUM TE UITI FARA SA TE SPERII CATALINO CA EU MOR ! " =)))))
Deci, eu vreau next si il vreau acu !
Il ador :X:X:X.
NEXT !

Sus In jos
S=)
Writer
Writer

MesajSubiect: Re: Photograph   Vin Iul 30, 2010 1:55 am

Iar am pierdut un next.Spanzuram'as Neutral

Deja mi'l imaginez pe Duff dormind 8->
Mi'a placut faza cu cerealele! Smile)
Next sa vedem ce fac astia la petrecere? :o3
Sus In jos
Neko~chan
Reader
Reader

Data de inscriere : 15/07/2010
Varsta : 25
Localizare : L.A.

MesajSubiect: Re: Photograph   Vin Iul 30, 2010 2:03 am

Pentru ca mi-a fost prea lene ca sa dau comm la celelalte parti, o sa dau acum unul kilometric cu tot ce m-a deranjat in "next"-ul actual:
Citat :
Prima imagine pe care am vazut-o cand m-am trezit a fost tavanul.
aici nu suna prea bine, cred ca ar fi fost mai ok "Primul lucru pe care l-am vazut cand m-am trezit a fost tavanul."
Citat :
Primul sunet pe care l-am auzit a fost o pasarica de afara.
la fel, nu suna prea bine, adica cel putin mintea mea perversa ma duce la altceva, puteai sa zici "cantecul unei pasari" sau "ciripitul unei pasari"
Citat :
am realizat ca aveam o mana de-a lui Duff pe burta
asta da impresia ca tipului ii cazuse o mana fix pe burta ei....sadic...
Citat :
m-am uitat atent la ei
poate "m-am uitat atenta la ei" sau "cu atentie" aici e un dezacord
Citat :
asa ca curioasa si nervoasa in acelasi timp
asta se numeste cacofonie, ar trebui sa inversezi curioasa cu nervoasa ca sa sune mai bine
Citat :
Saracele cereale, le mancase toata casa in acea dimineata.
poate "mancase din ele toata casa" si nici asta nu ar suna prea bine dar in fine
Citat :
In acel moment eu si Duff am format un cor
era mai bine "eu si Duff am raspuns in acelasi timp" ca nu se prea poate forma un cor din 2 persoane
Citat :
Ce zi perfecta, dar totusi stiam ceva, in acea zi as fi murit ! Eu care ma uitam la " Exorcit " ?
aici sunt multe greseli de exprimare...si nu cred ca as reusi sa le remediez si sa exprim exact ce ai vrut tu sa zici oh da si Exorcit = Exorcist
Citat :
Mai tuto mai, inca tre sa aleg play !
eu nu as folosi cuvinte de genul...desi vad ca e un cuvant de baza pe aici...
Citat :
50 de dolari vazut ca ai dormit aici [...] Mai sunara si la usa, [...] Am dat drumul la usa : Steven cu pop-corn si coca cola.
vazut = am vazut
sunara la usa = se auzi soneria/ suna la usa
am dat drumul la usa = am deschis usa (ca doar nu i-ai dat drumul pe geam sau ceva de genul)
pop-corn = popcorn
Citat :
cand facea copchila aia ca nu stiu ce.
copchila = copila
se accepta in dialogul personajelor pentru a accentua ca vin "de la periferie" dar nu e prea ok sa fie folosit in descriere

Cat e ceasu? = Cat e ceasu'?
Neata = 'Neata
shockata = socata - limbajul de mess nu se accepta in fic-uri

Am observat ca folosesti cratima si in timpul dialogului ca de exemplu:
Citat :
- Lasa-l in pace, Michelle ! - am urlat din bucatarie. - Poate scrie o melodie urata despre tine.
ai putea sa eviti asta. Nu o sa vezi asa ceva prin carti, never!
Ai grija la exprimare si ai putea folosi mai multe figuri de stil. Acestui capitol ii cam lipseste actiunea dintre cele doua cupluri.
Imi place ca are umor si e putin mai neobisnuit, insa nu are "pulpa" sa zic asa.
Succes in continuare!
Hugs! Wink
Sus In jos
http://harajuku-library.crazy4us.com
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict

MesajSubiect: Re: Photograph   Vin Iul 30, 2010 3:49 pm

Rrrr. Exorcistul. 8-> That gooood movie. ^^
Eu tin cu Michelle, na ! are dreptate, trebuia sa ii dea 50 de dolari, ce pana mea !? <_< dupa ce ca ma inseala cu Lisa , mai si sta in casa ei pe degeaba. Mrrr.

@S-Ti-l imaginezi pe Duffy dormind? :O cu tot cu 8-> (semnul pentru 'e asa de sexy') vaaai. am facut o treaba buna =))

Nextttt <3
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Mar Aug 03, 2010 12:43 am

Vine si Nextul mult asteptat. Scuzati greselile.

Capitolul 17

- Da' tre' sa fii prost sa faci o petrecere cu doar 8 persoane ! - comenta Michelle in timp ce mergeam spre casa lui Duff.
- Nu conteaza, important e sa nu fie exorcisti sau posedati de diavol pe acolo.
- Doamneee, e doar un film !
- Dar se intampla si in realitate acest gen de cazuri ! E grav ! Daca mi se intampla mie ? Sau tie ? Sau lui Duff ? Sau lui Steven ? Sau lui Axl ? Sau...
- Taci ! Am ajuns.
Michelle a sunat la usa. Muzica era la maxim, sau daca nu era la maxim nici mult nu mai avea. Deschise usa Slash, care parea deja beat. Nu putea sa lipseasca sticla de Jack din mana lui, normal. Omul asta e programat pentru a se imbata ?
- Sunteti in intarziere ! - zise.
- Nu, Slash, tu ai vrut sa vii mai devreme ! - zise Stella din spatele lui.
- Stella ! - am urlat imbratisand-o. - Credeam ca ai murit !
- Nici chiar asa !
- Esti gravida ?
- Nu !
Perfect ! Stella nu era gravida si noi am ajuns mai devreme la petrecere.
- Hey, nici " salu t" nu imi mai zici ? - intreba Duff luandu-ma in brate.
L-am sarutat.
- Salut, n-ai angajat exorcisti si copii posedati, nu ?
- Esti cam stresata...
- Da ! Si tu imi mai pui si Sex Pistols la maxim, cred ca o sa innebunesc.
- Def Leppard iti convin ?
Am dat din cap ca da, stia ca sunt fana. Mai lipseau trei invitati. In viata mea nu ajunsesem asa devreme la o petrecere. Ma rog, asta era un fel de petrecere, dar totusi era in cinstea mea, deci se putea numi petrecere. M-am informat daca nu cumva este tort, dar nimic, asa ca am luat o sticla de Jack cu gandul sa ma imbat. Am uitat sa precizez ca era plin de sticle de Jack Daniel's acolo.
Dupa ceva timp au ajuns si Steven si Izzy. Mai lipsea Axl, normal.
- Asta fara sa ajunga in intarziere ca divii nu poate ? - intreba Izzy nervos.
- Ce Izzizor, ti-e dor de Axl ?- intreba Slash.
- Slash, termina. Stim toti ca aici cel gay esti tu ! - am zis.
- Nie Nie.
Nu, acu' incepea iar cu Nie Nie ? Ciudat om, foarte ciudat.
Dupa cateva minute veni si Axl.
- Aaaxl, pot sa iti fac codite ? - l-am intrebat cum a intrat pe usa.
Da, eram beata.
- Nu mersi, am nevoie de bautura.
- Bautura ? 100 de dolari daca vrei aceasta sticla de Jack. - zise Slash ridicand sticla.
- Tu esti prost. - zise Axl furandu-i sticla cu foarte multa usurinta.
Am inceput sa rad ca apucata, apoi m-am dus sa dansez cu Duff pe Photograph.
La un moment dat a sunat babeta lui Duff la usa.
- Sunt persoane care incearca sa doarma !! Ati vazt cat e ceasul ?? - comenta aceasta.
- Aha... ok. - zise Slash inchizandu-i usa in fata.
Sarac baba, nu as vrea sa fiu in locul ei.
Michelle incepuse sa danseze pe masa in timp ce Steven, Slash si Axl aruncau cu bani. Daca le cereai sa iti cumpere niste chipsuri nu aveau bani, dar cand le se incalzeau ormonii aruncau cu toata averea.
- Sa ne imbatam pentru Lisaaaa ! - urla Slash cazand pe jos.
Incerca sa se ridice dar era prea greu pentru el.
- Eu zic sa il luam si sa il arucam pe geam ! - zise Stella.
- Daaa ! -am urlat eu si Michelle fericite.
- Nuuu ! - urla Slash ridicandu-se si incepand sa danseze dansuri exotice.
Pretecerea continua pana pe la doua noaptea. Michelle plecase deja cu Steven, si eu aveam de gand sa raman la Duff.
- Eu si Stella ramanem pe canapea. - zise Slash dupa ce plecasera toti.
- Da' ce-i la mine, hotel ? - intreba Duff.
- Haaai, nu facem galagie ! - zise Slash cu fata de copila cuminte.
- Oook...
Am intrat in camera lui Duff lasandu-i pe cei doi singuri. In sfarsit ii vedeam camera. De ce nu ma miram de faptul ca era plina de postere cu Sex Pistols, in special Sid ? I-am vazut basul, instictul imi zicea sa il iau si sa incep sa cant melodii melodioase, dar mi-am dat seama ca era mai bine pentru toata lumea daca nu il atingeam.
Duff ma inbratisa de la spate si ma saruta pe gat. M-am intors spre el si l-am sarutat. Am continuat ceva timp, apoi ma intise pe pat.
Si restul e istorie.

Daca nu incheiam asa muream.

(Goo Goo Dolls - Iris)
Sus In jos
Rose
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Mar Aug 03, 2010 12:55 am

Da' Slash aduce cu mine.
PHOTOGRAPH I DON'T WANT YOUR PHOTOGRAPH.
Ok, nu ma baga in seama. Am ras de am murit. E super FF-u. Vreau next repede repede !

Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict

MesajSubiect: Re: Photograph   Mar Aug 03, 2010 3:54 pm

Cum sa danseze aia pe masa? =)) Si aia sa arunce cu banii. Ma duce la Gibonu' Gigi. =)) Bai, nu va mai luati de (divul) Axl, daaa !? E sexy si de asta isi permite sa intarzie cat vrea el.
Heeei. Izziesor, asa ii zic euuu ! <3
Nuuu pot sa cred. Daca nu se protejeaza? daca Lisa ramane insarcinata si Duff se sinucide !? X_X OH NU . =))
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXT!
Sus In jos
S=)
Writer
Writer

MesajSubiect: Re: Photograph   Mier Aug 04, 2010 12:52 am

- Daaa ! -am urlat eu si Michelle fericite.
- Nuuu ! - urla Slash
=))=))=))=))

Mi'i imaginez pe aia din trupa aruncand cu bani stand pe masa b-) =))

next? :o3
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Joi Aug 05, 2010 10:20 pm

Dupa multe asteptari vine Nextul, care e cam scurt si nu se intampla prea multe.

Capitolul 18

M-am trezit cu un miros de cafea in aer. Imi era prea lene pentru a deschide ochii, dar pana la urma i-am deschis. L-am vazut pe Duff, se uita pe geam. Avea o cana cu cafea in mana. Adica, credeam ca era cafea, si mirosul imi dadea dreptate.
- Duff...
- Te-ai trezit ? - ma intreba intorcadu-se catre mine.
- Da, vino aici.
Duff puse cana pe noptiera si se intinse pe pat. M-am uitat la el, apoi la tavan si apoi din nou la el.
- Cat e ceasul ? - am intrebat.
- Noua si ceva, aproape jumate cred.
- Si ce fac eu treaza la ora asta ?
- Nu ma intreba.
Ma durea capul. Eu am vrut sa ma imbat, nu am ce comenta. Trebuie sa mai precizez ca facusem si sex ?
- Stii, Lisa, m-ai intrebat daca te iubesc. - zise Duff uitandu-se la tavan. - Si am sa-ti raspund, da.
Am zambit oarecum fercita si mandra de mine in acelasi timp.
- Tu ? - ma intreba apoi.
Raspunsul nu era desigur "nu". Da, credeam ca il iubesc, si poate chiar il iubeam, sau poate nu. Nu stiam prea bine, stiam doar un lucru : cand eram cu el ma simteam bine, eram fercita.
- Da, Duff, si eu te iubesc.
Zambi si imediat dupa ma saruta. L-am ciufulit putin si am inceput sa rad, apoi l-am sarutat din nou. Nu imi aminteam prea bine cum fusese noaptea trecuta, dar puteam sa fiu sigura ca a fost minunata.
- Bine, acum intoarce-te pe partea cealalta, trebuie sa ma imbrac.
- De ce ? Ti-e rusine ? - ma intreba intr-un fel aproape provocator.
- Nu, adica da, nu stiu. Oricum intoarce-te !
- Ok ok. - zise zambind si se intoarse cu spatele la mine.
Mi-am luat hainele de pe jos si m-am imbracat controlandu-l pe Duff, nu cumva sa traga cu ochiul.
- Ok, gata. - am zis cand am terminat.
S-a ridicat din pat si si-a luat cana cu cafeaua care cred ca devenise rece deacum. Eu m-am apropiat de usa cu gandul de a merge la baie.
- Nu deschide usa aia ! - mi-a zis Duff aproape urland.
Prea tarziu, o deschisesem deja. Rea idee. Spectolul pe care l-am vazut nu a fost deloc frumos si dragastos. Slash si Stella, pe canapea, in pielea goala ! Oroarea ororilor !
- Aaa ! - am urlat alergand catre pat si ascuzandu-ma dupa el.
- Eu ti-am zis ! - zise Duff asezandu-se pe pat.
- Nu puteai sa ii acoperi si tu cu ceva ?
- Cu ce ? Patura iti trebuia tie, nu ?
- Da, dar... of. Ia-o si acopera-i te rog.
Duff incepu sa rada si imi dadu cana, apoi lua patura, se duse in sufragerie si o arunca pe cei doi. Apoi eu m-am dus la baie.

- Da, Slashy, esti un mussi mussi.
- Stiu, pussi pussi.
- Aaaaah, mai terminati cu mussi pussi cussi sussi, sunteti enervanti ! - zise Duff cu mainele in sold.
- Ooof, nici sa ne alintam nu putem ? - comenta Slash.
- Deci, va-ti facut de cap pe canapeaua mea, ati speriat-o pe Lisa cu partile voastre intime, si asta poate cauza traume pe viata si va mai si alintati cu niste nume de caca in urechile mele !
- Esti cam stresat, Duff. - zise Stella.
Toata faza se petrecea pe faimoasa canapea, adica cei doi erau pe canapea, da data asta imbracati, eu eram in bucatarie si ma innecam cu cereale de la prea mult ras si Duff era furios in fata canapelei.
- Lasa-i Duffy, data viitoare mergem noi la ei. - am zis ducandu-ma si eu in sufragerie si pupandu-l pe basistul meu preferat pe obraz.
La un moment suna telefonul. Duff se duse sa raspunda.
- Alo ? Da. Suntem toti bine, poate prea bine. Da. Da. Ok. Ne vedem acolo. Pa.
- Cine era ? - am intrebat dand drumul la televizor.
- Michelle, mergem pe plaja.
- Aleee, fete frumoase cate vrei ! - zise Slash fercit si primind un pumn de la Stella.

(Goo Goo Dolls - Iris)
Sus In jos
Rose
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Joi Aug 05, 2010 10:28 pm

Doamne, cum sa uiti sa dai com ? Neutral
Asa, mussi mussi si pussi pussi =))=))
E prea tare Smile). Deeeci, vreau sa vad repede repede next.

Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict

MesajSubiect: Re: Photograph   Joi Aug 05, 2010 11:05 pm

=)))))
Saraca Lisa, traumatizata pe viata. =))
Eu ad ramane cu sechele daca..daca...daca l-as vedeaa asa pe Slash Neutral
Slash e un mussi mussi? Trebuie sa tin minte asta.
Bun, da' eu am o nelamurire. Oamenii astia ies tooooooooooooata ziua cat de mare?! Neutral Ce naiba. Gunsii nu mai scot niciun hit, alea nu se mai duc la serviciu? =))

vreeeeeeeeeau next . <3
Sus In jos
S=)
Writer
Writer

MesajSubiect: Re: Photograph   Vin Aug 06, 2010 2:03 am

Geniala faza cu ' mussi pussi cussi sussi' =))=))=))=))
Saraca Lisa.Traumatizata pe viata! =))

Sunt de acord cu Smara: Astia nu mai scot nici un hit,nimiiiic? =))
Sau toata lumea primeste vacanta? Smile)

Next:o3
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Vin Aug 06, 2010 11:00 pm

Nextul...

Capitolul 19

Noiembrie 1985

Zilele, saptamanile si lunile trecura. Eram in noiembrie, mai exact in 16. Aici era cald, normal, doar eram la Los Angeles. Ma rog, mai ploua din cand in cand si erau cateva zile in care batea un vant de te lua pe sus. Intre timp Michelle isi gasise de munca intr-un hotel. Nu mi-o imaginam pe ea care sta la receptie si face pe draguta cu toti, dar cel putin nu mai trebuia sa ii trimita maicasa banii, cum era in cazul meu. Dar am trimis cartea la multe edituri si astept un raspuns, de s-ar misca...
Oricum, petreceam mai mult timp la Duff decat la mine acasa in ultimul timp. Cat despre Guns N Roses continuau cu concertele lor prin toate barurile si localurile pe care le puteai gasi in LA si prin imprejurimi. Oricum, eram sigura ca intr-o zi vor deveni faimosi si, sa fie clar, eu voi fi prima care le va cumpara albumul de debut.
Revenind, tocmai ma intorceam de la Duff. Intrata in bloc am dat de doamna Smith.
- Vaaai, nici nu stii cat de bine imi pare pentru tineee ! - ma intampina aceasta.
Ce vroia nu stiam.
- Da, si mie doamna. - am zis urcand scarile nedumerita.
Cand am intrat in casa Michelle avea un zambet foarte fericit, si in acelasi timp foarte ciudat pe fata. Ma uitam speriata la ea.
- Ghici ! - imi zise fercita.
- Nu stiu, Michelle ! Te-a cerut Steven de nevasta ? - am intrebat incercand sa aflu motivul fericirei.
- Deci, au sunat de la casa de editura, si iti accepta cartea si tre' sa te duci la New York, pentru doua saptamani, ca sa va puneti de acord desre coperta si despre cand va aparea si unde si... toate alea !
La inceput am crezut ca ma lua la misto. Nu puteam sa cred urechilor mele. Cartea mea iubita va iesi pe piata ! Eu voi deveni cea mai faimoasa scriitoare de pe Pamant ! Am inceput sa urlu, nu glumesc, chiar urlam de fericire. Mai aveam oleaca si plangeam.
- Hey, nu incepe sa plangi, nu e demn de King Lisa, in arta Lisa King ! - imi zise Michelle.
- Ok ok, trebuie sa ma calmez. Aceasta este cea mai frumoasa Duminica din viata mea !
M-am uitat la ceas, era sase dupa amiaza, nu stiam ce sa fac. Imi venea sa fac tumbe, sincer zicand. Cu toata fercirea mea totusi ma simteam vinovata. Adica, eu scriam o carte si aveam succes aproape imediat, vazut ca aveam aceasta ocazie, si Gunsii care incercau de atata timp inca nimic. Nu vroiam sa-i zic lui Duff ca as fi plecat pentru 2 saptamani, imi era frica sa nu inceapa sa ma urasca.
- Nu il suni pe Duff sa-i zici vestea ? - ma intreba Michelle pregatind doua ceaiuri.
- Nu, nu vreau sa ii spun nimic, m-ar ura pentru asta !
- Ba nu, ce zici ? I-ar parea bine !
- Ba nu, Michelle, intr-un fel nu e corect ceea ce se intampla.
- Sigur ca tu trebuie sa gasesti mereu o problema sau un lat negativ in tot. - comenta Michelle.
La un moment dat cineva suna la usa. M-am uitat pe vizor si am vazut o claie de par, Slash. Am deschis usa, era insotit de Stella.
- Hey hey, atentie, intra Slash ! - zise chitaristul minune intrand in casa.
- Lisa, stiam ca vei reusi ! - imi zise Stella imbratisandu-ma.
Ma intrebam daca Michelle murea daca nu zicea la toata lumea ce mi se intamplase.
- Cui i-ai mai zis ? - am intrebat-o pe Michelle.
- Axl si Steven, la Izzy suna ocupat si lui Duff nu vrei sa-i spui...
- De ce nu vrei sa-i spui ? - ma intreba Slash.
- Pentru ca nu vreau sa-i spun ! Nu e corect... Promiteti ca nu ziceti nimic ?
- Promitem, nu asa Slash ca promitem ? - intreba Stella.
- Dar...
- Nu este asa ca promitem ? - zise Stella aproape urland.
- Da ! Juram ! - urla Slash.
Am ineceput sa rad. Erau amuzanti ca cuplu. Adica, se certau mai mereu din nimicuri, dar apoi se iubeau mai mult ca inainte. Si cand mai incepeau si niste discutii despre sfarsitul lumii... erau nostimi !
- Stii, Lisa, ai mei au un apartament la New York, ar fi trebuit sa il folosesc eu, da' na... Daca vrei poti sa il iei tu in alea doua saptamani, ca sa nu mai dai bani la hotel. - imi zise Stella.
- Nu stiu...
- Haaai Lisa, iti propune ceva foarte convenabil ! - comenta Michelle.
- Oook, mersi ! - am zis zambind.
Totul mergea bine. Michelle mai pregatise alte doua ceaiuri pentru cele doua S-uri, si Slash il varsase pe el, normal.

Scuzati greselile.

(Goo Goo Dolls - Iris)
Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict

MesajSubiect: Re: Photograph   Sam Aug 07, 2010 12:13 am

Baaaaaaai. Ce fericire pe Lisaaa ! :X O sa ajunga faimoasa, duda duda ! \:d/
Helaau, cum sa nu inteleaca Dufficel? Zise ca o iubeste, daca Slash, Steven si AXL (Axl care este cel mai div dintre toti Neutral| ) sunt in regula cu asta, Blondutu' de ce nu ar fi? :o3
Lasa ca ajung si GnR faimosi, sa stea chill Lisa.
Cele doua S-uri =)))) LOL. =)))))
Vreau nexxxxxxtttt <33
Sus In jos
Rose
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Sam Aug 07, 2010 12:38 am

Lisa va deveni faimoasa, sa cantam pentru ea.
Mi-a placut. E amuzant, cele doua S-uri aduc asa....cu noi. =))
Ok, vreua next.

Sus In jos
S=)
Writer
Writer

MesajSubiect: Re: Photograph   Sam Aug 07, 2010 1:22 am

Huhuuu.Felicitari,Lisa!:>

"- Promitem, nu asa Slash ca promitem ? - intreba Stella.
- Dar...
- Nu este asa ca promitem ? - zise Stella aproape urland.
- Da ! Juram ! - urla Slash."

=))=))=))=)) Geniala fazaaa! =))

Cel doua S'uri.:>
Si eu pe unde sunt? :-<
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Lun Aug 09, 2010 10:39 pm

Soseste un Next cam scurtut.

Capitolul 20

Azi dimineata m-am trezit cu Michelle care urla ca disperata. Nu intelgeam ce tot zicea, asa ca am coborat mai mult adormita decat treaza pentru a controla. Era la telefon.
- Nu femeia lui Dumnezeu ! Nuuuu ! Nuu ! Da esti o mare vaca ! - urla si apoi se scandaliza si mai tare vazand ca persoana cu care vorbea inchisese convorbirea.
- Cu cine te certai ? - am intrebat.
- Minunata mea vara... Cica sa vina sa stea la noi pentru cateva zile, nici daca ma plateste !
Michelle si Judith, vara-sa, se urau de cand le stiam. Judith era mai mica cu un an decat ea. Nu stiam de ce dar am inceput sa rad ca o apucata.
- Ce mai e amuzant acum ? - ma intreba nervoasa.
- Ma amuza discutiile intre rude.
- Pe tine te amuza si umorul englezesc. - zise intrand in bucatarie.
- Ce ai impotriva umorului englezesc ? - am intrebat urmarind-o.
- Nimic nimic... Nu mai sunt cereale.
- Perfect !
Asta pentru a va explica cum se trezeste o persoana anormala. Oricum, Judith nu va veni la noi. Adica, de ce sa ne strice cineva armonia armonioasa pe care o stabilisem in acel apartament ? Unica care o strica din cand in cand era doamna Smith, dar asta devenise o obisnuinta.
Revenind, Michelle inca scotea fum prin toti porii, asa ca l-am sunat pe Axl pentru a calma apele. De ce pe Axl ? Usor, in ultimul timp se fixase cu lucrurile spirituale. Lucru ciudat, foarte ciudat.
- Sa sfintim, sa sfintim ! - zise acesta intrand pe usa la orele 16 exacte.
- Da' e popa de acu ? - ma intreba Michelle incercand sa nu se faca auzita de Axl.
- Nu ! Eu is Papa in persoana ! - zise acesta incepand sa rada.
Ma intrebam de ce Michelle munceste numai trei zile pe saptamana si aceste trei zile nu contin si Lunea. Revenind, ne-am asezat toti trei in cerc si am inceput sa meditam. De ce mi se parea o nebunie, oare ?
" Ooooom, Oooooom, Oooooom, A-ooooom, Aaa-ooooom ". Daca intrai in acel apartament te intrebai desigur daca nu cumva ai nimerit la spitalul 9. Aaaah, spitalul 9, ce loc minunat.
- Axl, scuze, da cine e acest Om ? - intreba Michelle incepand sa rada.
- Michelle ! Nu intrerupe sedinta de purificare a spiritului ! - am raspuns eu si Axl in cor.
Atunci amica mea se ridica si isi turna niste Coca Cola intr-un pahar.
- Nuuuu ! Nu bea substanta aducatoare de spirite nefercite ! - zise Axl scandalizat.
- Ba, a intrat Satana in el. - comenta Michelle.
- Da da, bine, gata. Nu mai vreau sa fiu spiritual. O sa ma intorc la Hard Rock. - hotara Axl si incepu sa cante My Michelle.
- Nuuu, My Michelle nuuuuu ! - urla Michelle disperata.
Atunci m-am dus si eu in bucatarie. Ce ? Eu is mai proasta ? Da, poate ca da, dar na'... Si vazut ca toata lumea se servea cu Coca Cola, m-am servit si eu cu minunata bautura.
- Axl, nu ai zis ca ai repetitii la 17 ? - am intrebat.
- Ba da.
- Pai si ce mai astepti ?
- Cat e ceasul ? Mai este timp.
- E 17.30.
- Ce faceeeee ? Pa Lisa, pa Michelle, va iubesc, asta poate fi ultima data cand ne vedem. - zise acesta scandalizat si pleca.
Michelle incepu sa rada fericita. Ii parea bine ca Axl isi risca viata. Da, lucrurile ii mergeau bine acestei fiinte cu parul blond si creierasul bolnavior. Avea munca, avea prieten, avea satisfactii de la viata.
- Cred ca Izzy o sa ia chitara Gibson Les Paul aurie a lui Slash si o sa i-o dea de cap. - comenta.
- Normal, doar nu o sa o strice pe a lui ! Oricum, te-ai mai calmat ?
- Da da. Important e sa nu mi se prezinte la usa scorpia aia. Auzi, hai si noi la repetitii, si asa nu avem ce face !
- Ok, da' daca ne da si noua cu chitara in cap vazut ca l-am retinut pe Axl ?
- Eteee...

Scuzati greselile.

(Goo Goo Dolls - Iris)
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Photograph   

Sus In jos

Photograph
Sus 
Pagina 3 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan Fiction World :: Arhiva :: Old But Good-
Mergi direct la: