Este un forum pentru toti cei creativi sau cei care vor sa citeasca ceva. Daca ai talent nu ezita sa il arati !

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Mier Aug 11, 2010 3:59 pm
Noutati
Avem skin si banner nou.
Ultimele subiecte
» Ce asculti acum?
Mier Iul 20, 2011 2:52 am Scris de Devil's puppet

» Regulile forumului
Sam Iun 18, 2011 6:07 pm Scris de Iris28

» Genuri preferate
Dum Mai 08, 2011 2:01 am Scris de B!!bb

» Cantati la vreun instrument sau ati vrea sa cantati?
Dum Mai 08, 2011 1:55 am Scris de B!!bb

» Genuri preferate
Dum Mai 08, 2011 1:51 am Scris de B!!bb

» Muzica din Romania
Dum Mai 08, 2011 1:48 am Scris de B!!bb

» Manele - Pro/Contra
Dum Mai 08, 2011 1:44 am Scris de B!!bb

» If dreams would matter
Lun Feb 21, 2011 12:06 am Scris de S=)

Parteneri
Image and video hosting by TinyPic
Photobucket
Huddy_Lisa
Photobucket

VINTAGE WORLD

Distribuiţi | 

Photograph

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Rose
Admin
Admin

Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 20
Localizare : Paradise City

MesajSubiect: Re: Photograph   Lun Aug 09, 2010 10:45 pm

=))
Judith e rea >Smile. Ok, nu o cunosc, da' eu sunt clarvazatoare si stiu ! Revenind, a fost foarte amuzant, Axl care e Papa in persoana =)). Coca Cola e o substanta minunata cum sa zici ca aduce spirite rele ?
Oricum, next ?

Sus In jos
http://fanfictionworld.forumz.ro
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict

Data de inscriere : 29/05/2010

MesajSubiect: Re: Photograph   Mar Aug 10, 2010 1:35 am

Stii de cand astept eu nextul ? Nu stiiiii ! DE MUUUULT .

=)))))))))))))))))))))))
a fost mult prea tare capitolul asta =))))))))
Axl e si sexy si bou si detergent si balsam acum mai e si popa si Papa =))))))))
IL ADOR cand canta My Michelle. Smile)

vreau NEXT
* din ala lung, lung , ca un s-s-s-sarpe *
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin

Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 91
Localizare : Behind You ッ

MesajSubiect: Re: Photograph   Mier Aug 11, 2010 7:38 pm

Hey Hey, vine Nextul !

Capitolul 21

Cand am ajuns la garaj Steven, Izzy si Axl se certau, Slash era cu sticla de Jack Daniel's in mana si Duff isi acorda basul. Duff... vroiam sa il evit, dar nu puteam. Asa ca m-am asezat langa el.
- Hey ! - mi-a zis si m-a sarutat. - Nici nu te-am vazut.
- De ce se cearta ? - am intrebat si realizand ca stiam deja raspunsul.
- Ghici.
- Ah, Lisa, nu uita sa-mi cumperi si mie ceva cand te duci la New... - incepu Slash amintidu-si ca trebuia sa taca cand m-am uitat la el cum se uita un killer la urmatoarea lui victima. - La... la New Shop Clothes.
- Ce mai e si asta ? - intreba Duff confuz.
- Un nou magazin ! Da, s-a deschis acu' recent. - raspunse Slash.
- Uh, interesant. Unde ?
- Dar l-au inchis ! Da da, l-au inchis !
- De ce ?
- Nu stiu ! Prea multe vrei omule ! Adica, ce is eu ? Einstein ?
- Oooh, calm ! Intrebam doar.
Ma simteam teribil. Poate totusi ar fi trebuit sa ii zic adevarul. Nu nu, mai bine nu. Oricum, intre timp cei 3 inca se certau.
- Stii ce Rose ? Daca te doare in cur de formatie poti sa-ti faci bagajul si sa pleci ! - urla Izzy furios.
- Ba' boule, daca cineva trebuie sa plece, acela esti tu ! Trebuie sa iti amintesc cine a format formatia asta ?? Eu in persoana ! Asa ca daca insisti poti sa dispari de aici !
- Tin sa precizez ca suntem la el acasa. - zise Steven. - Deci, nu ar fi mai corect sa pleci tu ?
- Da nu ar fi mai bine sa nu plece nimeni si sa faceti aceasta repetitie cum trebuie vazut ca diseara aveti un concert ? - intreba Michelle bagandu-se si ea in seama. - Asa ca voi trei nu va mai certati, tu Slashule nu mai bei atata si tu Duff iti pui in actiune basul.
Cei trei oftara si se pusera fiecare la locul lui. Incepura o serie de melodii pe care le stiam deja pe de rost : Reckless Life, Move To The City, Anything Goes, Used To Love Her, You're Crazy si altele.
Oricum, in niciuna nu se evitau certurile si cuvintele putin educative.
Cand terminara cu toate melodiile apele se mai calmasera.
- Ia sa vedem cat sunteti de inteligenti ! - zise Slash. - Cine e cel mai bun chitarist care a existat vreo data ?
- Jimi Hendrix ! - zise Duff.
- Jimmy Page ! - am urlat eu.
- Nu Nu, Steve Clark ! - comenta Michelle.
- Eric Clapton ! - zise Izzy.
- Da sunteti prosti ! Adica ! E normal ca e SLASH ! - zise chitaristul minune punand accent pe cuvantul " Slash ".

- Maine pleeeci ! De ce nu ma iei cu tineee ? - intreba Michelle cu o seara inainte de plecarea mea.
- Da' hai !
- Eee da, ca se duce mos Craciun la servici !
- Tu ai comentat !
Duff tot nu stia ca eu aveam sa plec pentru doua saptamani pline. Hotarasem ca nu aveam de gand sa ii zic, si tot nu i-am zis ! Chiar daca Slash insista ca nu stiu ce, tot am tacut.
In seara aia imi faceam valiza cu ajutorul lui Michelle. " Ajutorul " e un cuvant exagerat.
- Pune si bluza asta, si tricoul asta, fusta asta trebuie sa o pui ! Trebuie !
- Micheeelle ! Termina ! Nu pot sa bag tot dulapul intr-o valiza !
- Ba da ! Eu zic sa pui si niste prezervative !
- Prezervative ? La ce-mi trebuie ?
- Nu se stie nicio dataaa...
- Michelle !
Cand am terminat de facut valiza am iesit afara sa fumez o tigara. Batea vantul, era cam frig. Ciudat, lucru foarte ciudat. Intr-un loc in care se moare de cald 12 luni pe an e chiar foarte ciudat. Am vazut niste babete care se plimbau cu cainii lor micuti si niste boi, in adevaratul sens al cuvantului, alcolizati care m-au fluierat. Le-am aratat degetul ala frumos care sta in mijloc si dupa au plecat.
Ma gandeam la Duff, era prea tarziu pentru ai zice ca plecam, dar nu plecam pentru totdeauna, nu ? Speram doar sa nu ma urasca.

Scuzati greselile.

And all I can taste is this moment, and all I can breathe is your life.
And sooner or later it's over, I just don't want to miss you tonight.
(Goo Goo Dolls - Iris)
Sus In jos
Rose
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Mier Aug 11, 2010 7:58 pm

Ce tare. Slash e saracu cam prost, da' se accepta =))
Tin sa precizez ca Lisa e proasta. Adica, Duffy Duck cu copyright Irina ar intelege !
Cearta dintre aia 3 a fost cea mai tare =))
Next ?

Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict

MesajSubiect: Re: Photograph   Mier Aug 11, 2010 8:41 pm

Bree, da nu puteai macar in FICTIUNE si in FANTEZIE sa il faci pe Axl de treaba? Smile) De ce tre' sa fie bou pana si intr-un fan fic? Ah, da, stai, el e div, era sa uit. =))
Asa, deci eu votez pentru Slash la cel mai tare chitarist! Eu mi-as fi dat seama de la inceput la ce se refera nu ca fraierii aia ! Huuu ! *dar dup-aia urmeaza Jimi Jimi Jimi*
eu vrea next :X
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Joi Aug 12, 2010 11:22 pm

Next. Avem Next cald, direct la voi acasa. Neext !

Capitolul 22

- Hey, trezirea, e ziua cea mare ! - mi-a zis o voce.
Am deschis ochii si l-am vazut pe Slash, asa ca i-am dat cu perna de cap si el s-a prefacut ca moare.
- Hai, misca ! - zise Michelle cu valiza mea in mana.
Am zarit-o si pe Stella in spatele ei. Speram sa nu fie si doamna Smith, babeta aia se baga peste tot.
Am coborat din pat si m-am impiedicat in papuci, am injurat vreo 15 secunde bune, apoi am intrat in baie si m-am schimbat. Era doar sase dimineata, puteam sa mor. Era prea devreme pentru gusturile mele !
Cand am iesit din baie Slash fluiera fericit o melodie care imi suna cunoscuta, dar imi era prea lene pentru al intreba care era. Stella admira peretii si Michelle manca o inghetata. Cum sa mananci inghetata la ora asta ? Si mie nu imi dadea ! Adica, cine scrie carti aici ? Ea sau eu ?
- Deci o sa mergi cu un avion din ala de 9 stele ? - intreba Slash.
- Nu cred ca avioanele au stele, si in plus intai tre' sa iau trenul, si dupa avionul.
- Aaa, stii ca nu ma pricep !
- Tu nu te pricepi la nimic, Slash ! - comenta Michelle.
- Nie Nie.
Am iesit si am intrat in masina lui Slash. Ceva imi zicea ca nu mai aveam chef sa plec, dar trebuia. Nu puteam sa fac nimic, si in plus era pentru cariera mea.
Cand am ajuns Axl, Izzy si Steven erau deja acolo. Da era chiar asa de important ca plecam ?
- Nu atingeti diva va rog, ce mai vrei si tu ? Ce ai nene de te uiti asa ?? Nu te uita la diva !!! - zicea Slash lumii devenind bodyguard asa dintr-o data.
Persoanele care mai erau pe acolo se cruceau si babetele mai aveau putin si faceau infarct.
- Lisaaa, nu ma ei si pe mine ? - ma intreba Steven imbratisandu-ma.
- Eu te-as lua Popcorn, da dupaia ramane Michelle singura.
- Nuuu, Michelle nu se supara !
- Ba da ! Ma supar ! - zise Michelle ofticata.
Am inceput toti sa radeam. I-am imbratisat si pe ceilalti, dar... aveam nevoie de Duff. Nu stiam ce s-ar fi intamplat peste doua saptamani, cand l-as fi revazut. Poate dadea Dumnezeu sa nu isi dea seama ca lipsesc, sau sa inventeze Michelle o scuza... sa zica ca aveam o boala grava si puteam sa mor si se putea transmite foarte usor. Da da, asta in visele mele. Oricum, stiam deja ca m-ar fi urat oricum. Chiar daca ii ziceam acum, si chiar daca si-as fi dat seama singur. Dar vroiam sa plec fericita, fara sa plang si fara sa ma disper.
- Imi pare rau baieti, dar trebuie sa plecati acum, ca daca nu plang ! - am zis.
- Da, si dupa plag si eu ! - zise Stella care mai avea putin si incepea sa planga ca la sfarsitul Titanicului.
Dupa vreo 5 minute de " Haaai, vrem sa vedem cum pleci si sa te salutam cu batista " au hotarat sa imi faca pe plac. Era mai bine asa, as fi evitat sa plang.
Dupa ceva timp veni si trenul, care avea o problema, asa ca trebuia sa mai asteptam 5 minute inainte de a pleca. Totusi aveam de gand sa intru, vazut ca era cam racoare afara, asa ca m-am indreptat spre intrare. Acum ma simteam mai bine ca mainainte, imi dadusem seama ca puteam doar sa castig din acea experienta.
- Lisaaa ! Asteapta ! - mi-a urlat o voce foarte cunoscuta, prea cunoscuta.
De ce ? De ce chiar el ? As fi vrut sa ma prefac ca nu am auzit, dar ca proasta am intors capul, si uite-l in fata mea. Obraji rosii, par in toate directiile si deabea mai reusea sa respire.
- Lisa, de ce ?
- Cine ti-a zis ? Presupun Slash...
- Da, el, dar nu conteaza asta. De ce nu mi-ai zis nimic ?
- Uite Duff,eu... eu trebuie sa plec acum. - am zis si am scos un " cadou " din buzunar, i l-am dat.
- O poza, Lisa ? Ma lasi cu o fotografie ?
Nu puteam sa mai zic nimic. Am inceput sa plang, nici nu mai reuseam sa vad din cauza lacrimirol. Da, ii lasam doar o poza cu noi doi, noi doi fericiti. Se uita la mine, nu reuseam sa inteleg daca ma ura, sau daca ii era mila de mine sau toate alea. Nu stiam, si nu vroiam sa stiu.
- Pa Duff. - i-am zis si am alergat repede in tren.
Nu vroiam sa il vad. Nu acum. De ce, Slash ? De ce ? L-as fi luat la pumni pe omul ala plin de par si care se credea Dumnezeul chitarii.
Am intrat in compartimentul meu, inauntru erau doi indragostiti care se sarutau. De ce ? De ce ?
M-am asezat langa geam si am continuat sa plang, nu reuseam sa ma opresc. Daca aia doi acum erau probabil cele mai fericite persoane de pe lume, eu puteam sa ma consider cea mai trista.
Pentru ca da, un baiat iti poate schimba viata.

Scuzati greselile.

(Goo Goo Dolls - Iris)
Sus In jos
Rose
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Joi Aug 12, 2010 11:30 pm

Ce frumos. Da' observ ca eu raman singura care habar n-are sa faca o descriere Neutral
Slash e bou, am sa il invat eu minte sa nu zica nimanui !
Imi place. Sunt curioasa ce o sa se intample.
Sper sa nu o urasca Duff.
Next?

Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict

MesajSubiect: Re: Photograph   Vin Aug 13, 2010 1:16 am

Aww, ce emotinonant fuse cand a venit Duff ! Sad( Nuuu, nu vreau sa fie Duff mic si necajit, asta e Izzy! Nu , nu. Duff fericit si frumooooos Sad(
Slash ce gura mare are. Rrrrrrrr.
Vreau neeeext. E asa d tare! Iubesc ficul asta <3
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Vin Aug 13, 2010 10:47 pm

Hey ! Vine Nextul mult asteptat !

Capitolul 23

- Ok, am ajuns. Cat trebuie sa va dau ?
- Cinci dolari.
- Doar atat ? - am intrebat scotand banii din buzunar. - Multumesc, poate ne mai vedem.
Am iesit din taxiu. Pe strazi era deja zapada. Eram socata. Eu, care eram obsnuita cu ditamai soarele in noiembrie, vedeam atata zapada dintr-o data. M-am uitat putin prin prejur, apoi am controlat pe foaia pe care mi-o daduse Stella ; da, eram la adresa corecta.
Era un bloc imens, cred ca avea cel putin 12 etajuri, si nu parea unul in care sa isi faca veacul toate babele din New York. Ce frumos. Am intrat, apartamentul era la etajul 3. Am urcat scarile cu greu, vazut ca aveam ditamai valiza dupa mine. Cand am ajuns in fata usii mi-au trebuit cinci minute bune ca sa gasesc cheiile. Cand am intrat am ramas cu gura deschisa. Ce loc minunat. Era extrem de spatios, erau nenumarate tablouri si culorile erau combinate foarte frumos si era un miros de vanilie in aer. Stiau cumva ca ador vanilia ?
Mi-am reglat ceasul. Daca la Los Angeles era 16:26, dupa cum zicea ceasul, aici era 18:26. Mi-am scos hainele din valiza si le-am transportat in imensul dulap din dormitor. Cati bani aveau parintii Stellei ?
Cand am terminat eram franta. In tren se mai suisera doua babute. Dar nu erau babe gen doamna Smith, erau simpatice si erau imbrcate elegant. Ma intrebasera de ce plangeam si, inca nu imi explic de ce, le-am explicat tot. M-au inteles, nu ma asteptam la asta. Apoi, in avion, a trebuit sa stau langa una care mirosea a tigari de te durea capul. Si eu fumam, da, dar eu cel putin fumam Black Devil, care miros a vanilie. Da da, am o fixatie cu vanilia.
La un moment dat cineva a sunat la usa. Nu stiam cine poate fi, dar desigur nu ma cauta pe mine. M-am dus sa deschid.
In fata mea statea o fata cu trasaturi orientale cu un zambet larg pe fata. Avea o farfurie acoperita cu un prosopel in mana.
- Hey, tu trebuie sa fii Lisa. - imi zise.
- Da, eu sunt. Tu cine esti ?
- Misako, poti sa imi spui Misa. Ti-am facut niste prajiturele. - mi-a zis intizand farfuria catre mine.
Eram surprinsa. Am luat farfuria din mainele ei zambind.
- Mersi mult Misa.
- Ok, ne mai vedem. Pa. - mi-a zis indreptandu-se catre scari.
- Stai ! Nu vrei sa vii sa bem un ceai ? Asa mancam si prajiturelele tale.
Nu stiam de ce ii ceream asta, dar aveam chef de stat cu cineva.
- Ok, daca vrei. - a zis si intra in casa.
Am condus-o la bucatarie si am inceput sa pregatesc doua ceiauri de menta. Parintii Stellei umplusera frigiderul si dulapurile din bucatarie cu toate bunatatile, le ramaneam datoare.
- Esti prietena cu Stella ? - ma intreba Misa.
- Da. Ne cunoastem de ceva vreme. Si tu ?
- Da, suntem prietene de cativa ani, de obicei vara vine la New York, si eu am fost de cateva ori la Los Angeles, e chiar frumos acolo.
- Da, e cam cald, dar e frumos. Esti cumva din Japonia, sau China ?
Zambi la acea intrebare, probabil o intreba oricine.
- Da, m-am nascut in Japonia, dar locuiesc in New York de la varsta de 5 ani.
- Se vede ca esti de mult in America, ai un accent perfect.
- Mersi.
Am luat ceiaul si la-m turnat in doua cesti, apoi m-am asezat si i-am dat una. Am gustat o prajiturica.
- Hmmm, e delicios ! Tu le-ai facut ?
- Da, cu manutile astea. - zise mandra.
- Chiar te pricepi ! Acum zi-mi te rog ca si ceiaul meu e bun, trebuie sa imi ridic moralul.
Rase si gusta.
- E bun, cam fierbinte, dar e bun. - zise zambind.
Nu stiu cum reusea sa zambeasca asa de des. Poate ea era fericita, nu se simtea o mincinoasa malefica ca mine.
- De ce trebuie sa iti ridici moralul ?
Atunci am inceput sa ii povestesc toata istoria mea de cand au intrat Guns N Roses in scena. I-am povestit de cand l-am intalnit pe Izzy la dentist, de Michelle si Steven, de Stella si Slash si de mine si Duff. I-am povestit faptul cu cartea si cu tot ce se intamplase inainte de a pleca.
- Sincer nu m-as mira de faptul ca te-ar putea ura. Ma rog, poate nu chiar sa te urasca, dar cred s-a suparat. - imi zise cand am terminat de povestit.
- Stiu Misa, stiu. Ma simt teribil.
- Nu te gandi la asta. Ai doua saptamani pline si iti poti indeplini visul in astea doua saptamani. Lucrurile se vor indrepta, o sa vezi.
- Sper.
Am stat cateva minute in liniste, pana cand Misa nu incepu sa cante ceva in legea ei.

"Ooh, she's a little runaway
Daddy's girl learned fast
All those things he couldn't say
Ooh, she's a little runaway"

Acum cantam amandoua acea melodie. O stiam amandoua pe de rost. Cand am terminat de cantat am inceput sa radem. Nu mai reuseam sa ne oprim.
- Stella mi-a vorbit mult despre tine dar nu stiam ca iti plac Bon Jovi ! - mi-a zis dupa ce ne-am calmat putin.
- Si tie iti plac ?
- Oooh, ii ador !
Am inceput iar sa radem, apoi Misa se uita la ceas si se ridica.
- Imi pare rau, dar trebuie sa plec acum. Stau la etajul patru, apartamentul 14 daca vrei sa treci pe la mine. Asa iti fac cunostiinta cu pisoii mei cei grasi.
- Uh, ok, mi-a facut placere sa vorbesc cu tine. - am zis conducand-o la usa.
- Ne mai vedem, pa pa.
- Paa !
Am inchis usa si am zambit. Imi era foarte simpatica Misa.

Misako : http://makeupforlife.net/wp-content/uploads/2006/10/mika-nakashima-makeup-how-to.jpg

Scuzati greselile, ca de obicei.

(Goo Goo Dolls - Iris)
Sus In jos
Rose
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Vin Aug 13, 2010 10:54 pm

Cititoare de ganduri, nu alta ! Misa, imi place cum suna :-?. Sper ca Duff sa nu o urasca ! Ei trebuie sa traiasca fericiti pana la adanci batraneti ! Da, da, stiu, aberez.
Next ??

Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict

MesajSubiect: Re: Photograph   Sam Aug 14, 2010 2:29 am

BON JOVI ROCKS ! <3 Runaway a fost obsesia mea toata primavara. *Sexy Jon sexxyyyy*
Asa, deci Misa e asa de simpatica. Ce bine ca Lisa a gasit p cineva care sa-i ridice moralul. :o3
Vreau next <3
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Lun Aug 16, 2010 1:36 am

Next.

Capitolul 24

A doua zi dimineata, era 7 si eu eram deja in picioare. La 10 jumate aveam intalnire cu tipii de la casa de editura. Eram emotionata. M-am uitat putin prin frigider cautand ceva de mancare. Intr-un sfarsit am hotarat sa mananc un sandwich cu dulceata.
La ora 8 exacta eram cu burta plina, imbracata, pieptanata si machiata. Nu stiam ce sa fac, asa ca m-am gandit sa il sun pe Slash pentru ai cere niste explicatii.
- Alo ? - imi raspunse cu o voce somnoroasa.
- Neata Slash.
- Femeie, nu stiu cat e ceasul acolo, da aici e sase dimineata !
- Esti ultimul care ar trebui sa se planga. De ce i-ai zis lui Duff ? Ca sa ma urasca pe mine, nu ?
- Hooo, calmeaza-te. Te-ar fi urat daca nu ar fi stiut.
- Ai vorbit cu el ?
- Nu, de cand l-am sunat ieri nu l-am mai vazut.
- Daca s-a sinucis ?
- Ete ! Nu moare ala asa usor. Oricum, nu puteai sa mai suni mai incolo ?
- Nu ! Mai incolo am treaba, nu ca tine ! Stii numa sa te imbeti !
- Hey ! Nu ma jigni ! Eu sunt un baiat de treaba ! Si sunt cel mai mare chitarist existat vreo data !
- Da da, cum sa nu ! - am zis inchizand.
Nu puteam sa suport cand incepea sa zica cat e el de tare si cat e el destept si toate alea. Slash Slash, l-as fi luat la suturi daca l-as fi vazut in fata mea.
M-am gandit sa trec pe la Misa, dar sigur dormea. Ce persoana normala se trezeste la ora 7 si la ora 8 e gata de plecare, chiar daca trebuie sa plece la 10 ? Am hotarat sa ma uit la televizor, am dat pe MTV. Erau MTV News.
- Madonna a lansat o noua melodie. O puteti asculta pe siteul nostru : www.mtv.com.- zicea tipa.
Madonna, ce ma durea pe mine capul de Madonna ? Adica, cu tot ce puteau sa zica chiar de Madonna vorbeau ? Puteau sa vorbeasca si ei despre Guns N Roses. Nu nu, nu depre Guns, ca dupaia ma intristam.
Cineva suna la usa. Speram sa fie Misa. Am deschis. Aveam un domn de vreo 2 metri in fata mea imbracat in negru. Avea ochlari de soare, chelie si zapada pe el. Nu stiam ce sa zic.
- Dumneavoastra sunteti domnisoara King ?
- Asa zice buletinul.
- Limuzina va asteapta.
Limuzina ??? Ce ? De ce ma astepta pe mine o limuzina ? Sunt bogata si nu stiu ?
- Ce limuzina ? - am intrebat.
Era unicul lucru care mi-a iesit din gura.
- Limuzina pentru a merge la casa de editura.
- Dar e doar 8 jumate !
- Da, dar intalnirea e posibila doar acum.
Am inceput sa sar de fericire. Nu numai ma intalneam cu tipii aia, dar mergeam si cu limuzina ! Nenea se uita ciudat la mine, asa ca m-am imbracat bine si am iesit.
Afara ningea. Limuzina ma astepta. Imi pusesem pana si ochelarii de soare, nu cumva sa nu par o diva. Am stat prea mult cu Axl, da da.
Am intrat inauntru. Ma simteam cea mai tare din parcarea. Probabil parcarea era goala, dar na'.
Cand am ajuns acolo eram socata de acel zgarie-nori imens. Imi era si frica sa intru in el, daca se prabusea ? Cand am intrat era plin de carti publicate de ei, ce modestie. M-am dus la etajul 10, cum imi spusesera. Acolo ma astepta un domn.
- Buna ziua doamnisoara King, eu sunt Eric McSmith !
Ce nume de familie mai e si McSmith ? Cine l-a inventat ? Adica, tre sa fii tare complexat cand te cheama asa !
- Deci, cartea dumnevoastra e foarte frumoasa. - imi zise cand m-am acomodat in biroul lui. - Just A Little Crazy Sad Love mi se pare titlul exact vazut ca e poveste de dragoste in acelasi timp amuzanta, si in acelasi timp trista si dramatica. Avem aceste coperti, va las sa alegeti si trebuie gasita o data de lansare. Ne gandeam ceva inainte de Craciun.

Dupa numeroase sedinte de corectare a greserilor si cautarea disperata a unei coperti a fost hotarat ca minunata mea carte va iesi pe 23 decembrie 1985. Mai aveam doua zile de stat in New York. Eu si Misa devenisem foarte bune prietene si din cand in cand faceam niste sedinte numite " Speak With The Tea ", in care discutam in fata unei cesti de ceai. Imi promisese ca va fi prima care va cumpara cartea. Cred ca avea dreptate. Nu vorbisem cu Duff, si desigur nu s-ar mai fi obosit nici sa se uite la mine, dapai sa imi cumpere cartea.
Era sambata si ma gandisem sa cumpar niste souveniruri. Am umblat prin tot New York-ul in acea zi, probabil. Lui Michelle i-am luat un manual pentru " a invata ce inseamna sa fi nebun ". Cum a vazut acea cartea am hotarat ca era prefecta pentru ea. Api, m-am ocupat de Slash, i-am luat niste corzi pentru chitara lui cea minunata, vazut ca alea pe care le avea erau mai mult rupte. Lui Axl i-am luat un tricou pe care scria " I Love Me " si pe spate " Do You Love Me ? ", asta ca sa isi dea seama cat de div era. Nu m-am abtinut sa nu ii au o sapca pe care scria Popcorn lui Steven. I-am luat si lui Izzy un " manual ", de data asta unul care explica cum sa vorbesti in public, asa poate isi dadea drumul la vorba. M-am ocupat si de Stella, ei i-am luat o rochita foarte draguta. Apoi, nu am uitat de Duff, i-am luat, normal, un tricou cu Sid Vicious. Sper ca l-ar fi acceptat.
Practic, nu mai aveam nici un ban. M-am intors acasa pe la noua seara, moarta de foame.
Mai lipsea doar o zi, o zi si m-as fi intors la realitate.

Stiti ca trebuie sa scuzati greselile.

(Goo Goo Dolls - Iris)
Sus In jos
Rose
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Lun Aug 16, 2010 1:51 am

Daca Duff o uraste il impusc. Neutral
Acest fan fiction este foarte tare. Am murit de ras. Imi place cum scrii si gandurile lui Lisa sunt chiar amuzante.
Next ???

Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict

MesajSubiect: Re: Photograph   Lun Aug 16, 2010 2:03 am

CATALINA! Daca indraznesti sa il impusti pe Duff, te... te... a, gata stiu, eu il impusc pe Izzy cel Axl ! Asa.
Mi-a placut faza aia cu "Am stat prea mult cu Axl" =))) si cadoul lui cu I LOVE ME. Dar cel mai tare imi place ala pentru Duff cu Sid-iusor <3
Aaa. Lisa scoate carte! Ce smecheeeer ! Cand pnm se intoarce acasa si vine Duff si fac ceva ilegal pe o plaja publica si se trezesc cu un copil? Aah, Duff nu poate sa o urasca ! Duff e prea sexy ca sa urasca pe cineva!
VREAU NEXT !LUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUNG!
daca nu fac urat.
serios, chiar fac urat .
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Lun Aug 16, 2010 10:38 pm

Mersi ca imi cititi creatia si "comruiati" de fiecare data.

Capitolul 25

- Lisaaa ! - urla Michelle.
Eram la aeroport, tocmai ajunsesem si Michelle, Stella si Slash ma asteptau.
- Ok, Michelle, esti de un minut bun lipita de aceasta calatoare. - zise Slash. - Mai lasa-mi si mie !
Michelle se stramba la el si il lasa sa ma imbratiseze.
- SLASH ! Mirosi a menta !! Si nu a Jack ! Nu pot sa cred ! - am zis socata.
- Pai azi e o zi speciala, nu ? Oricum, de maine reincep.
Am ras si am imbratisat-o si pe Stella. Am observata ca cele dou S-uri stateau la 7 metri de distanta si se uitau urat unul la altul.
- S-au certat cumva ? - am intrebat-o pe Michelle.
- Da, de doua zile numa se injura.
- De ce ?
- Numa' Dumnezeu stie.
M-am gandit ca poate de data asta se certasera din ceva serios dar apoi am ajuns la concluzia ca era imposibil.
- Ok, deci, ce s-a mai intamplat in lipsa mea ? - am intrebat.
- Paaai, Axl si-a pierdut vocea dar dupaia a regasit-o. - incepu Slash.
- Steven si-a rupt mana. - continua Michelle.
- Si Izzy s-a imbatat si s-a batut cu unii. - incheie Stella.
Adica eu plecam si se intamplau atatea ? Deci asa, in lipsa mea astia isi fac de cap si li se intampla de toate si cand is eu prezenta nu se intampla un nimic nimicut !! Dar totusi ma interesa Duff. Slash, ca de obicei, imi citi in ganduri.
- Si Liz draga, este o persoana care nu a luat prea bine plecarea ta. - zise. - Ai face bine sa treci pe la el azi. Nu te uimi daca arata ca o fantoma.
- Tu fara sa exagerezi nu traiesti ? - intreba Stella.
- Stii ce madame ? Taci odata, ca numa prostii zici.
- Euu ? Eu zic numa prostii ? Cineva aici nu isi aude vocea !
- Asa se cearta de doua zile intregi. - imi zise Michelle.
Nu stiam daca sa rad pentru cearta lor sau sa plang pentru Duff. Trebuia sa trec pe la el, chiar daca eram extrem de speriata. Dar era doar 9 dimineata, probabil dormea.

- Invata sa fii nebun ? - intreba Michelle. - Dar eu sunt experta in asta !
- Da, dar trebuie perfectionata nebunia din cand in cand, nu ?
- Da, ai dreptate. Si... e 12, s-a trezit Duff, nu ?
- Michelle, is terorizata, daca ma bate ?
- Ha ha, te bate ? El ? Crede-ma, in momentul asta nu ar fi in stare nici sa omoare o musca, chiar daca ar vrea asta.
Am zambit, chiar daca era un zambet trist. Trebia sa trec pe la el, orice s-ar fi intamplat eu eram Lisa King, puteam face orice !! Da da, cum sa nu.
Ok, puteam sa fac asta. M-am ridicat. Am luat tricoul cu Sid, l-am pus in geanta, m-am pieptanat, am salutat-o pe amica mea si am iesit. M-am intalnit cu doamna Smith, normal, care incepu o serie de " Lisaa, cand te-ai intors ? Oooh Lisaaa, chiar imi era dor de tine ". Da, creca, daca ii lipseam eu doamnei Smith insemna ca se terminasera toate razboiale de pe lume, sau mai rau, ca venea sfarsitul lumii.
Am mers spre casa lui Duff sperand ca lucrurile sa mearga bine. Eram ceva de genul " Doamneee, am pacatuit mult, dar ajuta-maaa ". Cand am ajuns in fata casei, vecina lui, babeta, uda florile si canta o melodie de prin anii '40. Am respirat adanc si am sunat la usa. Am asteptat cateva secunde, ma sinteam teribil. Si iata-l in fata mea. Era palid, da, si avea si cearcane, dar nu era chiar o fantoma, cum zisese Slash. Niciodata sa nu-l asculti pe Slash. Se uita la mine, ma uitam la el. Imi era frica sa nu imi inchida usa in fata.
- Lisa ! - zise intr-un sfarsit si ma imbratisa.
Nu ma asteptam la asta. Daca acum cinci minute nici nu vroiam sa ma prezint la el acasa, acum nu as mai fi plecat nici daca ma plateai. Era asa frumos sa fiu iar in bratele lui.
M-a lasat sa intru.
- Duff, credeam ca ma urasti. - am zis lasand geanta pe canapea si asezandu-ma.
Se aseza langa mine.
- Da, poate ar fi trebuit. Stii cat am baut in zilele astea ? Puteam sa mor.
- Imi pare rau, Duff. Am fost o proasta, stiu.
- Nu, nu ai fost proasta. Doar ai crezut ca asa era mai bine, dar s-a bagat Slash in planurile tale.
- Exact.
Ma saruta. Nu va puteti da seama cat de mult imi lipseau buzele alea. Ma intinse pe canapea si incepu sa ma sarute pe gat. Stiam ca nu am fi facut nimic, ii era doar dor de mine.
- Hey, Duff. Inchide ochii. - am zis ridicandu-ma si luand geanta in mana.
- Trebuie sa imi fie frica ? - intreba el inchizand ochii.
- Nu. - am zis scotand tricoul cu Sid si intinzandu-l bine. - Ok, poti sa deschizi.
Deschise ochii si instantan ii aparu un zambet pe fata. Se ridica si incepu sa bata din mani.
- Te ador ! Mersi ! - zise imbratisandu-ma.
L-am sarutat.
- Am o idee. - am zis. - Du-te si fa-ti un dus, apoi iti pui acest minunat tricou cumparat de catre mine si mergem sa mancam undeva.
- Ok, si nu pleca.
- Nu, de data asta raman aici. - am zis razand.
M-am asezat din nou pe canapea. Am vazut poza pe care i-am dat-o pe masuta din fata mea. O pastrase. Nu as fi crezut nicio data ca m-ar fi iertat, puteam sa ma declar cea mai fericita persoana de pe lume. Si nu as mai fi plecat niciodata de langa el.

(Goo Goo Dolls - Iris)
Sus In jos
Rose
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Lun Aug 16, 2010 10:44 pm

Ha ! Sunt un geniu ! Numai exista nimeni cu un IQ mai mare ca al meu, NIMENI VA ZIC ! Eu stiam ca Duff nu o sa o urasca ! STIAM ! PUTEAM SA JUR ! Sunt tampita, nu ma bagati in seama.
Sunt curioasa de ce s-au certat desteptii aia doi Smile)
Vreau next repede !!!

Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict

MesajSubiect: Re: Photograph   Lun Aug 16, 2010 10:55 pm

SI EU STIAM! SI EU STIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAM ! SI EU STIAM DE MAI DEMULT DECAT TINE! EU STIAM CU 20 DE SECUNDE INAINTEA TAAAAAAA! EU ESTE GENIU CA SLASH! EUUUU , DAA EU ESTE!
(Nu) o iubesc pe Lisa (cand il face pe Duff sa bea mult si sa arate ca o fantoma.)
Aww, happy happpppyy ! <3
da' S -urile de ce s-au certat ? Neutral .
vreau next. vreeeeau, da vreau ! :X
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Mar Aug 17, 2010 11:25 pm

Next.

Capitolul 26

- Nu mai merg in viata mea la japonezesc ! - zise Duff cand am iesit din restaurant.
- Japonezesc ? Ce cuvant mai e si asta ? - am intrebat razand.
- Unu' nou, eu l-am inventat. Are copyright, sa stii.
- Ok ok. Totusi a fost bun.
- Nu, nu a fost bun. Oricum, unde mergem ?
- Habar n-am.
Ne-am plimbat vreo jumatate de ora. Imi era chiar dor de Los Angeles.
- Duff ! Lisaa ! Ooooh, in spatele vostru ! - urla o voce.
Am intors capul, Stella care alerga ca apucata. Eu si Duff am inceput sa radem cand am vazut ca mai avea putin si murea acolo de oboseala.
- Cu caaalm ! - am zis.
- Sa..uf..lu..uf..t..uf !
- Cred ca trebuie sunat un doctor. - zise Duff razand.
Dupa cateva secunde Stella isi mai reveni.
- Duff ! In sfarsit ai iesit din casa. Oricum, eu si Slash nu mai suntem impreuna.
- NU ! De ce ? - am intrebat uimita.
Nu puteau sa nu mai fie impreuna. Ei erau predstinati ! Erau cele doua S-uri, si se stie, cele dou S-uri nu pot exista daca nu sunt impreuna.
- Pai, tot ne certam, asa ca l-am parasit.
- Pot sa inteleg si eu de ce tot va certati ? - intreba Duff.
Deci nu eram unica desteapta care nu intelegea motivul certurilor lor.
- Pentru ca el continua sa zica lucruri de genul " Sunt cel mai tare, nimeni nu ma poate imita " si tot asa, si ca sa il fac sa terina nu l-am lasat sa faca sex cu mine pentru o saptamana si el ce-a facut ? S-a dus la curve !
- Deci asaaaa ! - zise Duff. - Eu i-am zis ca s-a nascut bou.
- Da e chiar bou mare ! Da gigantic ! - am comentat eu exagerand.
Nu puteam sa cred ca facuse asta. Adica, cel putin sa-i zici ca o parasesti, si dupaia iti faci de cap cum vrei tu. Da, Slash acum imi era foarte antipatic, chiar daca nu as fi rezistat prea mult fara sa il vad. Ceva in mine imi zicea ca nu facuse asta intentionat, doar ca asa era facut el. Cum reusesc sa fiu asa buna cu toti cand nu trebuie ? Nu o seama inteleg niciodata.
Ne-am pietrecut dupa amiaza cu Stella, intai in parc si dupa pe plaja. Timpul trecuse repede si, sincer, nu mai aveam nimic impotriva lui Slash, chiar daca recunosteam ca facuse un lucru urat, foarte urat.
Seara am ramas la Duff, mancasem cereale ca cina. Cum sa mananci cereale la cina nu imi explicam, dar noi eram asa, mai ciudati de felul nostru.
Acum hotaram cu ce tricou as fi dormit.
- Asta e bun ! - am zis iesind din baie.
- Ba nu ! Asta e prea lung ! - zise Duff de pe canapea.
- Da' e perfect !
- Nu, e prea lung !
- Ooof. - am zis luand altul si intrand in baie.
Cica prea lung, auzi la el.
- Asta nu, e prea scurt. - am zis iesind iar din baie.
- Da' e perfect !
- Duff ! E prea scurt.
- Dar... ooof.
Am ras si am incercat ultimul tricou. Asta chiar era perfect.
- Ok, asta nu e nici prea scurt nici prea lung.
- Dar mie imi placea ala de inainte ! - zise Duff ofticat ridicandu-se de pe canapea si venind la mine.
- Duffy Duffy. - am zis sarutandu-l.
Am intrat cu el in dormitor. Ne-am intins pe pat. Simteam un miros ciudat in aer. Ha !
- Duff, aici pute a femeie !!! - am zis alarmata. - Sper ca ai o explicatie decenta !
Ok, acum eram deadreptul furioasa. El zambi. M-am uimit.
- E noul parfum a lui Stella. Ieri a trecut pe aici si s-a gandit cu inteligenta ei sa il testeze la mine in casa.
- In dormitor, McKagan ?
- Pai, s-a dus intai la baie, si vazut ca baia e aproape de aceasta camera, a intrat aici.
- Trebuie sa te cred ?
- Da.
Ok, Duff nu era genul de persoana care sa minta, dar nu stiam daca sa-l cred sau nu. Oricum, trebuia sa scap de acel miros.
- Ok, Duff, sa zicem ca te cred. Dar cu ce se poate acoperi acest miros ?
- De ce sa il acoperi ? Nu mai e tare si e placut !
- Taci ! Trebuie acoperit !
M-am gandit cateva secunde.
- Gata ! Stiu ! Mai ai deodarantul ala pentru incaperi ?
- Cred ca da, ar trebuii sa fie in baie.
M-am dus la baie si am inceput sa-l caut, nu vazusem ca era direct in fata mea. Desteapta ca de obicei. M-am intors in dormitor si am inceput sa " sprayez " deodanrantul peste tot.
- Uite, Duff, ce frumos. Acum miroase a levantica. - am zis asezandu-ma pe pat.
- Lisa Lisa, esti teribila. - a zis sarutandu-ma.
- Da, si sunt mandra de asta !

(Goo Goo Dolls - Iris)
Sus In jos
Rose
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Mar Aug 17, 2010 11:34 pm

Levantica =))
Eu cred ca o sa ma omori. Smile)
Imi place, am ras de am murit. Sunt curioasa ce o sa se mai intample. Sper sa se impace cele doua S-uri, noi, adica ei, sunt meniti !
Next ?

Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict

MesajSubiect: Re: Photograph   Mar Aug 17, 2010 11:38 pm

=))) si eu am deodorant de camera cu levantica ! Neutral Uite, vezi, de asta eu & Duff - meant to be !
aaaa. ce urat din partea lu' Slash. <_< Sper sa se impace cu Stella, erau penali impreuna. :o3
si eu vrea vada ce se intampla!
si eu vrea neeeeext!
si euuuuu !
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Mier Aug 18, 2010 11:42 pm

Vine un Nextisooor. Nu se intampla prea multe in asta.

Capitolul 27

A doua zi dimineata, cand am deschis ochii, Duff se uita la mine.
- Mmm... mmm
- Nu vorbesc limba " mmm " - imi zise Duff zambind.
- Mmm. - am zis si dupa l-am sarutat.
- Sper ca acest mmm inseamna un " Te iubesc ".
- Mmm Mmm.
- Si sper ca asta inseamna un " Da ".
Chiar imi intelegea limba ! Am inceput sa radem, apoi ma saruta.
- Daca te rog ceva imi promiti ca razpunzi cu un " da " ? - ma intreba mangaidu-ma.
Am dat din cap ca da.
- Poti sa vorbesti limba pe care o vorbesc toti ?
Am inceput sa rad.
- Da, Duffy. Auzi, ai cumva castraveti murati ? Ca mi-e pofta.
- Lisa, nici nu am facut sex, nu esti gravida, nu ?
- Pai nu am facut acum, dar iti amintesc ca acum doua saptamani numa asta faceam !
- Ba nu !
- Ma rog, dar faceam asta foarte des, si daca ma gandesc bine, cat am fost la New York am vomitat de cateva ori, si ma durea capul...
- LISA !
- Da, si niste dureri de burta !
- Oh, Doamne fereste. - zise Duff punandu-si mana stanga pe frunte.
- Glumeaaam. - am zis razand si sarutandu-l.
- Tu chiar ai in plan sa ma omori in zilele astea ?
- Nu, dar oricum vreau castraveti murati.
- Da n-am ! Ti-as da daca as avea !
- Minti ! Stiu eu ca ai ! - am zis ridicandu-ma si intrand in bucatarie.
Am inceput sa caut peste tot. Intre timp venise si Duff care se amuza de nebunia si " desteptaciunea " mea.
- Ok, nu ai !
- Bravo !
Ok, nu erau castraveti ! Bine ! Poate avea babaaa ! Nu, mai bine o lasam in pace, daca era asasina ?
M-am dus sa ma schimb vazut ca tot nu aveam ce face, cand ma apuca o durere de burta teribila. Glumisem mainainte, dar acum chiar ma durea.
- Duff. Ma doare burta. - am zis iesind din baie.
- Hai Lisa, nu ma mai lua la misto.
Cum era povestea aia cu ciobanu care zicea ca vine lupu la oi si cand a venit lupul adevarat nimeni nu-l mai credea ?
- Nu, Duff, de data asta e adevarat.
Se uita la mine ingrijorat. M-am asezat pe canapea, el langa mine.
- De ce ? - intreba punandu-mi mana pe burta.
- Nu stiu, nici n-am mancat nimic !
- Poate ti-e foame.
- Nu.
Ma saruta.

In acea dupa amiaza fusesem la spital. Michelle deja se simtea la botez. Nu, nu eram gravida si nu aveam nicio boala grava. Doctorul a zis ca e stress, bah, nu stiu de ce. Nu ma simteam stresata, da' na, daca asa zicea doctorul...
- Oooff, doctorul asta nu e bun, e sigur ca astepti un bebe mic ! - zise Michelle cand am iesit din cabinet.
- Doamne Michelle, nu am de gand sa renunt la cariera mea de scriitoare pentru un mucios plangator. - am zis luandu-l de mana pe Duff.
- Cine a zis ca trebuie sa renunti ? Si ar fi draguteeel ! Gucci Gucci.
- Michelle, du-te la Steven si face-ti un copil daca chiar iti doresti asa de mult.
- Da el nu vreaaa !
- Ce ar fi sa nu faca nimeni copii ? - intreba Duff razand.
Dupa doctor, ne-am dus, normal, la Steven. Acolo, ca de obicei, era intrunire. Axl, Izzy si... Stella in bratele lui Slash sarutandu-se de mare zor. Iaca asa, se impacasera, gata ? Ieri il facea in toate felurile si acum se pupau fericiti ? Nu e posibil asa ceva.
- Steven, cum de te-ai fracturat mana ? - am intrebat.
- Pai, desteptul asta numit Izzy m-a pus sa-mi incerc talentul de skateboarder si... ta taaam !
- Izzy ! Daca murea ? - am intrebat ofticata.
- Nu moareee... nu de la atata, cel putin. Data viitoare o sa-l pun sa faca bungee jumping.
- Asta in visele tale, Stradlin ! - zise Steven ducandu-se la 7 metrii indepartare de Izzy.

(Goo Goo Dolls - Iris)
Sus In jos
Rose
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Joi Aug 19, 2010 12:06 am

Izzy, eu as face bungee jumping pentru el.
Ok, nu conteaza.
Bine ca nu face nici un bebe mic ca deja ma ia cu dureri de cap numa cand aud !
Sper ca pui repede next mare mare.

Sus In jos
Smara.
Fan Fic Addict
Fan Fic Addict

MesajSubiect: Re: Photograph   Joi Aug 19, 2010 1:26 am

=)))) Ce penal ar fi sa aiba copil. =)) Stii, Duff la cati ani are el aici cu freza lui aaia mare si blonda (si sexy) , schimband scutece . Brrr. Nici la 40 de ani nu se descurca , ce dracu ? =))
Ce bine ca s-au impacat Slash si cu Stella ! They are soooo meant to be. Twisted Evil
Mna, maaa, ce sa ii zic lu' Izzy, crede ca toata lumea e skater ca el bom Of, Stradlin, Stradlin..
Si eu vreau next mare mare mare mare mare mare mare mare. TE ROG !
Sus In jos
Iris28
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Joi Aug 19, 2010 11:57 pm

Next ! Spre fericirea modestei Catalina.

Capitolul 27

Decembrie 1985

- Lisaaa ! Lisaaa ! Dumnezeu exista ! - urla Michelle ca disperata uitandu-se pe geam.
Eu eram ocupata in stergerea prafului din camera mea. Trebuia sa curete cineva casa aia, nu ?
- Ce zici ? - am intrebat incercand sa ma fac auzita.
- Ninge !!! - urla Michelle din sufragerie.
M-am uitat pe geam. Nu, nu era posibil asa ceva, ningea ! Ningea la Los Angeles pe 3 decembrie ! Am inceput sa sar ca apucata, apoi am coborat si am inceput sa dansez un tango cu Michelle. Eu si Michelle mereu dansam tango cand eram fericite.
- Bine ! Gata ! Ca eu trebuie sa mai si muncesc ! - zise Michelle. - Nu ca tine !
- Nu ca mine ??? Cine sterge prafu de o ora buna aici ? - am intrebat ofticata.
- Tu, dar tu faci asta pe gratis.
- Pe gratis ? Muahahahahah, tu o sa imi dai 50 de dolari pentru asta, daca nu il insel pe Duff cu Steven ! Muahahahah !
Eram cea mai tare la a fi diabolica. Adica, doar eram Lisa King, nu ?
- Ok ok, da' asta cand ma intorc ! - zise iesind pe usa.
Am inceput sa rad. Da, mai nou radeam singura, fara motiv. M-am intors la stersul prafului, chiar daca nu aveam nici o firimitura de chef. Am inceput sa cant o melodie inventata pe moment, pana am auzit un sunet. Valeu, hotii ! S-a zis cu mine ! Nici nu imi aparuse cartea si deja muream ? Usa era inchisa, puteam sa ies pe geam. Nu, daca muream ? Asa ca am luat matura si am iesit din camera urland " Am o matura si nu mi-e frica sa o folosesc ! "
- Bu ! - zise o voce in spatele meu.
- Nu ma omori ! Am doar 20 de ani !!!
- Heeey, calm ! Sunt eu ! - zise vocea venind in fata mea.
- Slash ! Omu lu' Dumnezeu, tu nu poti sa-ti faci aparitia intr-un mod mai putin inspaimantator ?? Cum ai intrat ?
Slash incepu sa rada.
- Era usa descuiata.
- Michelle Harris, nu o sa ai timpul sa devii Michelle Adler, te voi impusca eu inainte.
- Caaaalm ! Ai ceva de mancare ? - intreba coborand in bucatarie.
L-am urmarit. Se aseza pe un scaun si incepu sa se uite prin prejur cu o fata inocenta.
- Paaai, paste de ieri, iaurt, capsuni, inghetata... - am zis dezchizand frigiderul.
- INGHETATA ! - urla acesta.
Am ras si am scos doua inghetate din congelator.
- Vanilie sau ciocoalata ? - l-am intrebarat. - Ciocolata, ca vanilia e a mea.
- Da o vroiam eu !
- Da eu is femeie, deci am prioritate !
- Oook, auzi, diseara la Rainbow este mare petrecere.
- Cu ce ocazie ? - am intrebat savurand minunata inghetata.
- Ce ? Trebuie ocazie ? Vii ?
- Ok, doar daca tu nu bei Jack Daniel's.
- Asta e imposibil, stii prea bine !
- Haaai, pentru mineee ! M-ai speriat, asa ca acum nu bei Jack !
- Ok, bine ! Fie ! Da' pot sa beau alte alcoolice, da ?
- Da... Doar pentru ca te cheama Saul Hudson.
Am stat cateva minute mancand inghetata. Afara trecea fanfara, de ce trecea fanfara nu imi explicam. Slash a inceput sa danseze pe loc dupa melodia fanfarei. Doamneee, ce persoana ciudata. Am inceput sa rad, normal. Venea sfarsitul lumii daca nu incepeam eu sa rad.
- Lisa, imi dai un pupic ?
- Un pupic ?
- Da ! Haaai, nu ti-am cerut un sarut pasional ! Doar un pupic, pe obraz.
Am zambit si l-am pupat pe obraz.
- De ce ? - l-am intrebat.
- Ma simt singur.
- De ce ? Nu ai cea mai frumoasa poveste de dragoste cu Stella ?
- Da, dar simt ca ea nu ma mai iubeste ca inainte.
- De ce ?
- Nu stiu... E diferita.
Am vorbit cu Slash vreo ora intreaga. Despre Stella, despre Duff, despre copila din Exorcist, despre Jack Daniel's, despre chitara lui, despre cartea mea, despre Axl care canta mai My Michelle.

- Lisaaa, este doi blonzi la usa. - zise Michelle razand la orele 20 exacte.
Am coborat scarile razand. Oare cine puteau sa fie ? Oaaaareee ?
Michelle ii lasa sa intre. Steven o saruta. Duff veni la mine.
- Ce frumos esti in seara asta. - i-am zis sarutandu-l.
- Daca eu sunt frumos, tu esti Miss World.
- Eu sunt Miss World ! Tu esti Mister World.
- Hai cuplul modestiei, sa mergem ! - zise Steven.
Eu si Duff am inceput sa radem. Am iesit. Afara batea vantul. Zapada disparuse toata. De ce nu ma miram ? Michelle incepuse sa cante My Michelle, lucrul asta ma soca intr-o maniera foarte profunda. Adica ? Michelle ? Cu toate persoanele care pot canta My Michelle, chiar ea ???
Cand am ajuns la Rainbow Slash si Stella se sarutau afara. Ma rog, se sarutau, mai aveau oleaca si faceau altceva, da' na...
Am intrat inauntru cautandu-i pe Axl si Izzy. Erau amandoi cu un pahar in mana, si nu continea Jack Daniel's... Mmm, asta era ciudat.
- Heyaaa ! - am urlat.
- Eu inteleg ca ai cunoscut o japonezoaica la New York, da' nici chiar asa. - zise Axl.
- Nie Nie, all rights reserved to Slash. Ce beti ?
- Un experiment dea lui Craig, habar n-am cum se cheama.
I-am furat paharul si am gustat.
- Hmmm, e bun ! Pot sa il iau eu ?
- NU ! E al meuuuu ! - zise Axl ofticat si imi lua paharul din mana.
- De ce eu si Axl suntem unicii fara o fata frumoasa ?
- Ha ha, Stradlin, tu esti unicul ! O vezi pe aia ? E a mea ! Nu ma asteptati la noapte. Sper doar sa nu aiba un nume dificil. - zise Axl ducandu-se catre tipa din indepartare.
Doamne, nu poti sa te culci cu prima pe care o vezi. Oricum, fericit el, fericiti toti.

(Goo Goo Dolls - Iris)
Sus In jos
Rose
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Photograph   Vin Aug 20, 2010 12:03 am

Stradlin ma are pe mine ! Fa sa apara o eu care sa o aiba Stradlin :o3
Ok, gata, tac. Cuplul modestiei e cel mai tare Smile)
Michelle Alder, suna bine Smile)
Next ??????????????????????????????????????????????????????????

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Photograph   

Sus In jos

Photograph
Sus 
Pagina 4 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fan Fiction World :: Arhiva :: Old But Good-
Mergi direct la: